Pasaulinė diena žuvusiems keliuose atminti Marijampolėje

Kiekvienais metais nuo 2005-ųjų metų lapkričio trečiąjį sekmadienį minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Šiais metais tokia diena – lapkričio 19-oji.

2005 m. lapkričio 26 d. Jungtinių Tautų Organizacija priėmė rezoliuciją, kuria kreiptasi į šalių vyriausybes, kad kiekvienais metais trečiasis lapkričio sekmadienis būtų skirtas žuvusiesiems eismo įvykiuose paminėti. Pagrindinis šios atmintinos dienos tikslas – solidarumo išreiškimas ir dvasinis palaikymas, skirtas šeimoms, kurios išgyvena netektis dėl keliuose prarastų savo šeimos narių, draugų ar pažįstamų. Kartu siekiama dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi, kad būtų išvengta beprasmių aukų.

Nors praėjusiais metais Lietuva pasiekė geriausią rezultatą tarp 32 valstybių, dalyvaujančių Kelių saugumo charakteristikų indekso programoje (žuvusių skaičių sumažinusi 22,3 proc.) ir užėmė 22-ąją vietą iš 28 Europos valstybių pagal žuvusių žmonių skaičių 1 mln. gyventojų, keliuose žūstančių žmonių skaičius vis dar labai didelis, ypatingai nerimą ir susirūpinimą kelia šiais metais  padidėjęs žuvusiųjų skaičius. Statistikos duomenimis, iki lapkričio 17-osios mūsų šalyje eismo nelaimėse jau netekome 167 eismo dalyvių, t. y. 3,7 proc. daugiau nei 2016 m. Pernai Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo 161 žmogus.

Vakar Marijampolėje, J.Basanavičiaus a. siekiant pagerbti žuvusius kelyje buvo organizuojamas atminimo renginys. Pridedame keletą akimirkų iš vykusio minėjimo:

Sūduvos gido informacija ir fotografijos

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.