Patikrinta pustrečio šimto įmonių – 95 procentai jų laikosi karantino reikalavimų

Policijos pareigūnai tikrina, kaip įmonės laikosi karantino režimo. Per praėjusią savaitę patikrintos 255 įmonės. Absoliuti dauguma verslo subjektų laikosi karantino taisyklių.

„Matome, kad 95 procentai patikrintų bendrovių laikosi karantino reikalavimų ir taiko visas priemones, kad būtų apsaugoti ir darbuotojai, ir klientai. Tai išties džiugi žinia – verslo atstovai yra sąmoningi ir suvokia iškilusias COVID-19 grėsmes visuomenės sveikatai ir paties verslo tvarumui“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Daugelyje patikrintų įmonių tiems darbuotojams, kurie atvyksta į darbą, matuojama temperatūra ir fiksuojama patikros žurnale. Taip pat įmonės turi įsigijusios COVID-19 ligai nustatyti greitųjų testų, kad galėtų patikrinti darbuotojus, jeigu kyla įtarimų dėl jų sveikatos. Be to, darbuotojai dėvi apsaugines veido kaukes, o tie darbuotojai, kurių veikla tiesiogiai nesusijusi su gamybos procesu, dirba nuotoliniu būdu namuose.

Siekdami suvaldyti COVID-19 infekcijos plitimą darbuotojai laikosi nurodymų, dirba kabinetuose po vieną, rakina patalpas, asmenis į kabinetus įleidžia po vieną, daro pertraukas. Šios priemonės padeda sumažinti kontaktų skaičių, kad, atsiradus bent vienam susirgimo atvejui, kontaktų grandinė būtų greičiau atsekama.

Be to, įmonėse įrengta termovizorinė sistema – matuojama temperatūra visiems atvykstantiesiems; sudaromos galimybės dezinfekuotis rankas darbuotojams ir lankytojams; patalpos nuolat vėdinamos; paviršiai ir patalpos valomos du kartus per dieną; užtikrinama, kad būtų skirtos patalpos poilsiui.

Policijos pareigūnai įmonių patikrinimus tęsia ir šią savaitę.

 

Vidaus reikalų ministerijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE