Pavojai, kurie tyko sporto klubuose

Pastaruoju metu žmonės itin aktyviai leidžia savo laisvalaikį, stengiasi palaikyti tinkamą fizinę formą. Baigiantis vasarai ir blogėjant sąlygoms sportuoti lauke, vis didesnio susidomėjimo sulaukia sporto klubai. Visgi, nereikėtų pamiršti, jog sporto klubuose gali tykoti įvairių pavojų, o vartotojai turėtų išlikti budrūs.

Pagrindinis dalykas, renkantis sporto klubą vartotojui – įsitikinti, ar sporto klubo paslaugos teikiamos turint šiai veiklai išduotą leidimą-higienos pasą. Sporto užsiėmimus vedantys asmenys privalo turėti sporto krypties aukštąjį išsilavinimą arba Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės išduotą kūno kultūros ir sporto veiklos leidimą, taigi klientui vertėtų pasiteirauti dėl trenerių kompetencijos. Pradedant sportuoti yra didelė tikimybė susižeisti, todėl norint to išvengti paslaugas teikiantys asmenys privalo prižiūrėti, kad visi įrenginiai būtų saugūs, techniškai tvarkingi ir naudojami pagal gamintojo nurodymus. Kiekvienas sporto klubo lankytojas turi būti supažindintas su vidaus tvarkos taisyklėmis (prieš sudarant paslaugų teikimo sutartį). Saugantis užkrečiamų ligų, naudinga pasidomėti (paklausiant atsakingų darbuotojų), ar dezinfekcijai yra naudojami autorizuoti (registruoti) biocidai, nes tik jie efektyviai gali panaikinti bakterijas, grybelius bei kitus ligų sukėlėjus. Reikėtų nepamiršti, kad sporto klube turi būti tiekiamas tik saugus geriamasis vanduo, legioneliozės profilaktikai paslaugas teikiantys asmenys privalo kas tris mėnesius karšto vandens tiekimo sistemoje pakelti vandens temperatūrą iki ne žemesnės kaip 66 ℃, išlaikant ne trumpiau kaip 25 min. bei kiekvieną mėnesį privalo valyti ir dezinfekuoti dušų galvutes.

Sporto klubų vartotojams rekomenduojame renkantis sporto klubą būti atidiems ir skirti laiko tam, kad gautumėte kokybiškas paslaugas ir apsaugotumėte savo sveikatą, o turint pagristos informacijos apie teikiamas nesaugias paslaugas, prašome nedelsiant informuoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Marijampolės departamentą telefonu 8 (343) 53332 arba elektroniniu paštu: marijampole@nvsc.lt.

 

 

Marijampolės departamento direktorė                                                                       

 Asta Šaučiūnienė

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.