Praeitis, kurią reikia prikelti

Vilkaviškio miesto vietos veiklos grupė kartu su Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija įgyvendino Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos finansuojamą projektą  „Praeitis, kurią reikia prikelti“.

Programos tikslas buvo kelti visuomenės susidomėjimą Lietuvos kariuomenės istorija ir didinti šios srities išmanymą. Svarbu ne tik prisiminti įvykius, bet ir įamžinti paprastų žmonių, kurie kovojo už valstybę, atminimą, todėl projekto lėšos buvo skirtos Lietuvos kariuomenės karių kapų esančių Kapų g. Vilkaviškio senosiose kapinėse  sutvarkymui.

Įgyvendinant projektą buvo pastatyti nauji kryželiai, atnaujinti antkapiai, sutvarkytos šešios Vilkaviškio senųjų kapinių komplekse esančios Nepriklausomybės kovose žuvusių karių palaidojimo vietos.

Nauji kryželiai pastatyti Kaziui Markevičiui 1909 m., Jonui Maliukui 1925 m., Kaziui Karaliukui 1929 m., Antanui Malinauskui 1927 m., Antanui Malinauskui 1886 m., Kaziui Markevičiui 1926 m.

Puoselėti istorinę atmintį, prisimenant, pagerbiant ir įamžinant kovotojus už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę – tai pats svarbiausias pamatas ir pagrindas, kuriant šiandienos ir ateities Lietuvos valstybę.

Daiva Riklienė,

Vilkaviškio miesto vietos veiklos grupės pirmininkė

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.