Prano Dovydaičio pagrindinei mokyklai bus skirtos lėšos moksleivių ugdymosi pasiekimams gerinti

Taryba pritarė Kazlų Rūdos savivaldybės ir Nacionalinės švietimo agentūros sutarčiai, kurios dėka Prano Dovydaičio pagrindinei mokyklai skiriamos papildomos lėšos moksleivių ugdymosi pasiekimams gerinti. Kokybės krepšelio programai įgyvendinti skiriama beveik 80 tūkst. Eur, iš kurių savivaldybės dalis apie 12 tūkst. Eur.

Šios lėšos Prano Dovydaičio pagrindinei mokyklai skiriamos dėl to, kad ši švietimo įstaiga yra įrašyta Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2018-11-13 įsakymu Nr. V-888 patvirtintame Silpną geros mokyklos požymių raišką turinčių mokyklų sąraše.

Nacionalinė švietimo agentūra Savivaldybei vieneriems mokslo metams perves 85 proc. kokybės krepšelio lėšų, skirtų Kazlų Rūdos Prano Dovydaičio pagrindinei mokyklai. Savivaldybė mokyklai iš savo biudžeto skirs 15 proc. kokybės krepšelio lėšų. Jei savivaldybė po vienerių mokslo metų nuo partnerystės sutarties pasirašymo įvykdys numatytas sąlygas, savivaldybės finansinis prisidėjimas bus grąžintas.

Sąlygos, kurias reikės įgyvendinti:

  • Savivaldybės mokyklose 5-8 klasėse turės sumažėti jungtinių klasių komplektų
  • Savivaldybėje sumažės mokyklų, juridinių vienetų, kuriose mokosi iki 120 mokinių
  • Savivaldybės mokyklose sumažės ne visu etatu dirbančių mokytojų

Svarbu pabrėžti, kad nepriklausomai nuo vykdomo savivaldybės švietimo tinklo pertvarkos plano sprendinių, savivaldybei ir Nacionalinei švietimo agentūrai pasirašius sutartį, Kokybės krepšelio lėšos savivaldybei bus pervestos. Tai numato Kokybės krepšelio skyrimo bendrojo ugdymo mokykloms tvarkos aprašo 17 punkto dalį, kurioje sakoma, kad „Jei dalyvaujanti Projekte mokykla reorganizuojama, jos įsipareigojimus dėl dalyvavimo Projekte tęsia reorganizuojamos mokyklos teisių ir pareigų perėmėjas.“

 

Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE