Prezervatyvų privalumai

Tyrimai aiškiai rodo prezervatyvų veiksmingumą. Prezervatyvai labai veiksmingai apsaugo nuo pavojingiausios lytiškai plintančios infekcijos – ŽIV, viruso, sukeliančio AIDS. Jie taip pat veiksmingai apsaugo nuo neplanuoto nėštumo, gonorėjos, chlamidiozės ir trichomonozės. Prezervatyvų naudojimas taip pat susijęs su mažesniu gimdos kaklelio vėžio, su ŽPV susijusios ligos, paplitimu. Labai svarbu, kad lytiškai aktyvus jaunimas turėtų galimybę naudotis prezervatyvais, kad apsaugotų savo sveikatą ir gyvybę.

Prezervatyvų veiksmingumas

Prezervatyvai šiandien yra vienas iš dažniausiai naudojamų kontracepcijos būdų. Kontracepcijos metodai padeda išvengti nėštumo. Tai reiškia, kad prezervatyvų naudojimas iš esmės yra gimstamumo kontrolės priemonė. Tačiau nors gimstamumo kontrolė gali būti pagrindinis tikslas, prezervatyvas taip pat gali suteikti naudotojui ir kitų privalumų. Vienas iš tokių privalumų – apsauga nuo lytiškai plintančių infekcijų arba lytiškai plintančių ligų.

Teisingas prezervatyvo naudojimas

Nors teigiama, kad prezervatyvų naudojimo sėkmės rodiklis yra 98 %, realiame gyvenime jis yra daug mažesnis. Taip yra todėl, kad žmonės prezervatyvų nenaudoja tinkamai, dažnai juos sugadina ir padaro nenaudingus. Žinoma, taip pat būtina užtikrinti, kad naudojamo prezervatyvo galiojimo laikas nebūtų pasibaigęs.

 • Atsargiai išimkite prezervatyvą iš užklijuotos pakuotės. Įsitikinkite, kad išimdami prezervatyvą jo nepažeidėte dantimis, papuošalais ar nagais.
 • Prezervatyvas turi būti dėvimas ant erekcijos varpos. Įsitikinkite, kad prezervatyvo gale esantis oras yra pašalintas švelniai paspaudžiant čiulptuką po prezervatyvo užsidėjimo.
 • Atsargiai nuvilkite prezervatyvą ant erekcijos varpos, kad jo nesuplėšytumėte. Įsitikinkite, kad prezervatyvas suvyniotas iki pat varpos pagrindo.
 • Jei prezervatyvas suvyniotas ne į tą pusę, nuimkite jį ir išmeskite, nes dabar ant prezervatyvo gali būti prilipusios spermos. Neužmegzkite lytinių santykių su netinkamai užmautu prezervatyvu, nes jis gali nuslysti ir nuslysti lytinio akto metu.
 • Po ejakuliacijos įsitikinkite, kad ištraukdami prezervatyvą tvirtai laikote jį prie varpos pagrindo. Ištraukite prezervatyvu padengtą varpą, kol erekcija neprarado galios.
 • Prezervatyvą išmeskite tinkamu būdu. Išmeskite jį į šiukšlių dėžę, o ne nuleiskite į tualetą.

Prezervatyvų naudojimo privalumai

Prezervatyvų, kaip kontracepcijos metodo, naudojimas turi nemažai privalumų, todėl šiuo metu tai tikriausiai vienas populiariausių kontracepcijos metodų.

 • Prezervatyvų galima įsigyti be recepto. Daugumai kitų kontracepcijos metodų reikia tiesioginės sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo pagalbos ir recepto. Dėl to prezervatyvų naudojimas yra puikus būdas užkirsti kelią daugeliui paauglių nėštumų.
 • Prezervatyvą lengva naudoti. Skirtingai nuo metodų, kai kontracepcijos metodą turi taikyti sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas, pavyzdžiui, hormonų injekcijos ar vidinės kontraceptinės plokštelės įdėjimas, prezervatyvą galima naudoti be jokių specialių įgūdžių.
 • Prezervatyvai fiziškai nekeičia juos naudojančio asmens vaisingumo. Jie yra vienkartinis “panaudok ir mesk” kontracepcijos metodas. Nėra jokių kliūčių, kad asmuo galėtų pastoti jau kitą kartą, kai norės turėti lytinių santykių.
 • Šį produktą galima laisvai įsigyti įvairiose vietose: maisto prekių parduotuvėse, prezervatyvų išdavimo automatuose viešuosiuose tualetuose ir net internete. Galima labai lengvai pasiimti prezervatyvų pakuotę.
 • Apsauga nuo lytiškai plintančių infekcijų. Naudojant prezervatyvą, kuris iš esmės sukuria barjerą, neleidžiantį keistis kūno skysčiais, galima išvengti daugelio paplitusių lytiškai plintančių ligų, pavyzdžiui, ŽIV. Tai didelis privalumas tiems, kurie nepalaiko nuolatinių santykių. Tiems, kurie reguliariai keičia partnerius, primygtinai rekomenduojama naudoti prezervatyvo apsaugą.
 • Prezervatyvų gamintojai siūlo įvairių skonių ir tekstūrų gaminių, kurie turėtų pagerinti naudotojo seksualinę patirtį. Jie tvirtina, kad vartotojams siūlo daugybę pasirinkimų – nuo erekcijos trukmės pailginimo iki partnerio malonumo didinimo.
 • Tinkamai naudojami jie pasižymi dideliu sėkmės rodikliu kaip kontracepcijos metodas. Tai reiškia, kad prezervatyvai yra nebrangi kontracepcijos priemonė, lengvai prieinama masėms.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE