Prie Paršežerio atidarytas knygų namelis

Birželio 19 dieną prie Paršežerio ežero pastatytas jau antrasis Šilalės rajone knygų namelis, kuris džiugins čia atvykstančius poilsiautojus iš visos Lietuvos. Pirmasis toks namelis prieš mėnesį buvo atidarytas Šilalėje, Dariaus ir Girėno skvere.

Tokios bibliotekėlės, dar vadinamomis knygų lesyklėlėmis, koplytėlėmis ar mažaisiais knygų namais, Lietuvoje nėra naujovė, tačiau nei Šilalėje, nei kaimyniniuose rajonuose tokių namukų nebuvo įrengta. Šie namukai unikalūs, kadangi bibliotekėlės veikia visą parą, nėra atostogų, grąžinimo terminų ar skaitytojų pažymėjimų. Paskutiniais duomenimis, dabar mažųjų bibliotekų pasaulyje yra apie 15 tūkstančių (Lietuvoje –10).

Šios bibliotekėles skatina ne tik skaitymą ir domėjimąsi įvairia literatūra, bet ir draugiškumą. Ne veltui ant šių namukų kabo užrašas: „Pasidalyk tuo, ką jau perskaitei, ir pasiimk tai, ko dar neskaitei“.

Šilalės viešoji biblioteka nuolat atnaujins bibliotekėlės fondą  naujausia literatūra apie Europos Sąjungą (ES), grožinėmis knygomis, laikraščiais, žurnalais ir pan. Poilsiautojai taip pat bus kviečiami papildyti knygų inkilėlį savo atneštais leidiniais ir taip padėti užtikrinti šios idėjos tęstinumą.

Knygų inkilėlį prie Paršežerio ežero atidarė ir pirmąsias knygas įdėjo Šilalės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė ir Laukuvos seniūnijos seniūnas Virgilijus Ačas. Atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir Požerės kaimo bendruomenės pirmininkė Dalia Petrošienė bei Požerės filialo bibliotekininkė Janina Lukminienė, kurios žadėjo prižiūrėti šią bibliotekėlę.

Biblioteka už pagalbą įrengiant knygų namelį dėkoja Laukuvos seniūnijos seniūnui ir darbuotojams bei stovyklavietę prie Paršežerio ežero prižiūrintiems šeimininkams.

Knygų namelio Šilalės rajone idėjos autorė – Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Finansavo – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Rima Norvilienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE