Pyktį įveikia skaičiuodami, o liūdesiui nepasiduoda – atvirauja jaunieji stovyklautojai

Specialistai atkreipia dėmesį, kad pasitelkus kūrybines veiklas, įvairiose vasaros stovyklose pramogaujantiems vaikams ar paaugliams, galima pasiūlyti ir reikalingų bendravimo bei emocijų valdymo žinių.  

Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (VTAS) atstovai su stovyklaujančia jaunuomene ryžosi pasikalbėti apie emocijas – lankosi regione organizuojamose stovyklose.

„Šiemet visoje šalyje itin daug dėmesio skiriama vaiko emocinės gerovės klausimams. Pirmieji mūsų susitikimai Šakių vaikų dienos centro trečios dienos stovykloje, su stovyklautojais Kazlų Rūdoje patvirtino, kad tema tebėra aktuali ir ypač lengvai vaikams suvokiama neformalaus jų užimtumo metu“, pabrėžė Marijampolės apskrities VTAS vedėja Dovilė Burbaitė.

Specialistai siekia mažiesiems suprantama kalba papasakoti, kokios yra pagrindinės kiekvieno žmogaus patiriamos emocijos, kaip jas atpažinti ir įvardinti, galiausiai – kaip elgtis, patiriant tam tikrus jausmus. Vaikai sužino, kad nėra gerų ar blogų emocijų, o yra tik priimtini ir nepriimti būdai jas išreikšti.

„Pirmuose susitikimuose sulaukėme daug klausimų, o atsakymus pabandėme rasti žaismingai pasinėrę į kūrybines veiklas: kalbėjomės smagiai drauge lipdydami emocijų rutulius iš miltų. Beje, mano pašnekovai pasidalijo puikiu pavyzdžiu, kaip suvaldyti pyktį: reikia skaičiuoti nuo dešimties atbuline tvarka. Jų tvirtinimu, tai puikiai veikia“, – įspūdžiais po susitikimo su Šakių dienos centro stovyklautojais dalijosi Marijampolės VTAS specialistė Indrė Jurjonienė.

Kiekvieno vaiko elgesio standartus lemia daugybė veiksnių, tačiau vizualiai atpažinti ir verbaliniu būdu išreikšti emocijas išmokstame dar  ankstyvoje vaikystėje. Didžiausią įtaką mokantis įvardinti savo kasdienius jausmus (pyktį, džiaugsmą arba liūdesį) mums daro tėvų pavyzdys. Specialistė I. Jurjonienė atkreipia dėmesį, kad tėvų pareiga išmokyti atžalas kuo anksčiau susitikti su savo jausmais, juos reikšti ir valdyti, nes įgūdžių stygius gali peraugti į įvairius emocinius sunkumus.

LR Seimas 2020-uosius paskelbė vaikų emocinės gerovės metais. Šiuo sprendimu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų emocinės gerovės svarbą, gerinti vaikų psichikos sveikatą ir gerovę.

 

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE