Rajono įstaigos vasarą atvers duris

Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojama akcija „Atverk duris vasarai“ vyksta antrus metus iš eilės. Jos tikslas – suteikti visiems mokyklinio amžiaus vaikams, ir ypač iš socialiai jautrių šeimų, galimybę įdomiai, aktyviai ir prasmingai praleisti vasaros atostogas.

Prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ gali prisidėti tos įstaigos, kurios turi saugią erdvę, pritaikytą vaikų užsiėmimams. Suaugusieji kviečiami tapti vaikų vadovais ir organizuoti edukacines veiklas: sporto varžybas, protų mūšius, kūrybines dirbtuves, knygų skaitymo popietes ir kt.

Į šią iniciatyvą taip pat įsitraukė Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Jono Basanavičiaus gimtinė. Čia vaikučių bus laukiama visą vasarą, iki pat mokslo metų pradžios. Muziejuje bus organizuojamos ekskursijos bei edukacinė programą „Pro vaikystės langą“. Jos metu vaikai galės susipažinti su muziejuje esančiomis etnografinėmis ekspozicijomis, valstiečių namų apyvokos daiktais ir darbo įrankiais, išklausyti pasakojimą apie Jono Basanavičiaus vaikystę, santykius su šeimos nariais, jam nutikusius nuotykius, linksmas ir įdomias istorijas, kurias jam pasakojo tėvas. Jauniausiems programos dalyviams bus pateikiama kūrybinė užduotis – nupiešti tai, ką Jonas Basanavičius galėjo matyti pro savo vaikystės namų langą, vyresniesiems – užduočių sąsiuviniai su klausimais, mįslėmis, kryžiažodžiais.

Visi vaikai kviečiami aktyviai dalyvauti organizuojamosiose veiklose, kuriose galės praleisti vasarą kitaip – linksmai, įdomiai bei kūrybiškai. Daugiau informacijos galima rasti Jono Basanavičiaus gimtinės „Facebook“ paskyroje.

 

Jono Basanavičiaus gimtinės muziejininkė

DEIMANTĖ BENDŽIŪNIENĖ

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X