Rasa Juknevičienė Marijampolėje – vizitai ir intelektualios diskusijos

Penktadienį, lapkričio 29-ąją, Marijampolėje lankėsi Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarė, europarlamentarė Rasa Juknevičienė. Politikė viešėjo švietimo įstaigose, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione, aplankė jaunųjų kolegų iš Jaunųjų konservatorių lygos Pilietiškumo mokyklos renginį, o susitikimus su Sūduvos sostinės žmonėmis uždarė diskusija „Kaip stipriname Lietuva ir Europą“ Marijampolės kraštotyros muziejuje, kur kartu su marijampoliečiais padiskutuoti pakvietė buvusį Lietuvos Respublikos kariuomenės vadą Arvydą Pocių.

Profesinio rengimo centre – netradicinė pamoka

Dar prieš porą mėnesių į Marijampolę Rasą Juknevičienę pakvietė Marijampolės profesinio rengimo centro bendruomenė, kuri yra aktyvi projekto MEPA (Mokykla – Europos Parlamento ambasadorė) narė. Vesdama netradicinę pamoką „Europos Parlamentas ir mes“ politikė pasidžiaugė, kad tarp daugybės darbų pavyko priderinti apsilankymą Sūduvos sostinėje. „Lietuvoje galbūt susidariusi nuomonė, kad europarlamentarai išrenkami, kad ten nuvykę ilsėtųsi, bet iš tiesų darbo yra labai daug – posėdžiai, darbas komitetuose, raportai, rezoliucijos…“ – sakė Rasa Juknevičienė.

„Jūs esate pirmoji jaunoji auditorija, kuriai kalbu apie Europos Parlamento darbą,“ – jaudulio neslėpė Europos Parlamento narė. Netradicinės pamokos metu Rasa Juknevičienė Marijampolės profesinio rengimo centro mokinius supažindino su Europos Sąjungos istorija, Parlamento sudėtimi, kasdieniniu darbu. Atsisveikindama Rasa Juknevičienė pasidžiaugė, kad jaunuoliai aktyviai įsitraukia į profesinį tobulėjimą, renkasi savo kelią ir mokosi pasirinktos profesijos subtilybių.

Su gimnazistais diskutavo apie aktualijas

Kita buvusios Lietuvos krašto apsaugos ministrės stotelė – Marijampolės Sūduvos gimnazija. Prieš pradėdama pamoką „Europos Parlamentas ir mes“ politikė surengė trumpą viktoriną, norėdama išsiaiškinti, kiek mokiniai jau pažįsta Europos Sąjungą ir Parlamentą. „Jūs jau viską ir taip žinote, man nėra čia ką veikti,“ – juokavo Rasa Juknevičienė, mokiniams tiksliai atsakius į jos užduotus klausimus. Visgi, europarlamentarė su mokiniais įsisuko į intelektualią diskusiją apie aktualius pasaulio įvykius, Europos politiką, biudžeto paskirstymą.

„Už naujai asfaltuotą aikštę, išgrįstą gatvę, renovuotą mokyklą dažniausiai laurus priskiriame miesto merui, kažkuriems Seimo nariams, Vyriausybei, kas galbūt ir nėra netiesa, nes jie atsakingi, kad pinigai būtų teisingai paskirstyti, tačiau mes labiausiai turime būti dėkingi Europos Sąjungos valstybių, kurios į bendrą biudžetą suneša didžiausius pinigus, mokesčių mokėtojams,“ – sakė politikė.

Rasa Juknevičienė gimnazistams priminė, kad būtent nuo jaunosios kartos priklauso, kokia ateityje bus Lietuva ir visa Europa ir paskatino mokinius būti pilietiškais ir domėtis ne tik Lietuvos, bet ir Europos bei viso pasaulio politika.

Privaloma karinė tarnyba – svarbi atgrasymo priemonė

Buvusi Lietuvos krašto apsaugos ministrė aplankė ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono karius šauktinius, kur kartu su buvusiu Lietuvos Respublikos kariuomenės vadu Arvydu Pociumi dėkojo kariams už jų tarnybą. „Aš labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje yra sugrąžinta šauktinių tarnyba, nes be jos, manau, Lietuva nebūtų pajėgi tvirtai atsistoti ant kojų, – sakė Rasa Juknevičienė, – Kiekvieno Lietuvos jaunuolio, merginos ar vaikino, atvykimas į privalomąją karinę tarnybą yra labai svarbi atgrasymo priemonė. Visoje karybos koncepcijoje svarbiausia dalis yra atgrasyti priešininką, kad ir kas juo bebūtų, kad jam net mintis nekiltų čia kelti kojos. Todėl ir šarvuočiai, ir sraigtasparniai, ir kita technika – svarbu, tačiau pats svarbiausias dalykas yra žmonių pasirengimas. Priešininko žinojimas, kad į mūsų žemę atėjęs sulauks pasipriešinimo ir čia patirs labai didelių nuostolių, kad čia yra jaunų žmonių, pasiruošusių gint savo Tėvynę, šeimas, namus, miestą yra didžiulė atgrasymo priemonė, kurios nenusipirksi už jokius pinigus“.

Savo vizito metu Europos parlamento narė taip pat aplankė Jaunųjų konservatorių lygos Marijampolės skyriaus narius, kurių renginyje „Pilietiškumo mokykla 2019“ džiaugėsi, kad vis daugiau jaunų žmonių yra pilietiški. Dienos pabaigoje Rasa Juknevičienė pakvietė visus miestiečius į susitikimą Marijampolės kraštotyros muziejuje, kur užvedė diskusiją „Kaip stipriname Lietuva ir Europą“. Susirinkusieji uždavė daugybę aktualių klausimų, pateikė savo įžvalgas ir kartu su miesto svečiais – Rasa Juknevičiene ir Arvydu Pociumi, maloniai pasišnekučiavo ir padiskutavo.

Portalo „Sūduvos gidas“ informacija

Parengta bendradarbiaujant su Europos liaudies partijos (ELP) frakcija

Užsakymo Nr. SG-19-8

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE