Restauruotas paminklas Marijampolės ateitininkams

Marijampolės savivaldybės Laisvės kovoms įamžinti komisijos nariai apžiūrėjo savivaldybės biudžeto lėšomis restauruotą Marijampolės senosiose kapinėse esantį paminklą mirusiems Marijampolės ateitininkams.

Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas, komisijos pirmininkas Paulius Marozas pasidžiaugė kokybiškai atliktu restauratorių darbu: „Džiugu, kad pavyko surasti lėšų paminklo tvarkybos darbams. Šis paminklas – svarbus Marijampolės ir visos Lietuvos istorijos simbolis, o čia palaidoti mūsų tautos didvyriai. Paminklas yra vienas iš traukos objektų mūsų miestą ir savivaldybę lankantiems keliautojams, o kartais čia apsilanko ir Seimo nariai. Komisija toliau tęs suplanuotus darbus įprasminant kovotojų už Lietuvos laisvę atminimą“.

Apžiūrint naujai atgimusį paminklą istorijos tyrinėtojas Gedeminas Kuncaitis pasakojo, kad šioje vietoje palaidotas vienas iš Lietuvos Steigiamojo Seimo narių A. Matulaitis, kuris 1920 m. spalio mėn. Lenkijos kariuomenės L. Želigovskio rinktinės daliniams puolant Vilnių išvyko į frontą, o 1920 m. lapkričio 17 d. buvo mirtinai sužeistas. G. Kuncaitis taip pat svarstė, kad per visą istoriją tai, ko gera, vienintelis laisvės kovose žuvęs parlamentaras, galbūt todėl tarpukariu šią vietą nuolat lankydavo naujai išrinkti Seimo nariai.

Ateitininkai – lietuviška katalikiška jaunimo organizacija, įkurta 1911 m. Į ją priimami mokiniai, studentai, nariais laikomi ir mokslus baigę organizacijos nariai.

Komisijos nariai taip pat svarstė galimybę senosiose miesto kapinėse įrengti daugiau lentelių su nuorodomis į Lietuvos istorijai svarbių asmenybių kapus.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE