Šalia Kazlų Rūdos – karinės oro pratybos

Gegužės 11–14 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone Kazlų Rūdoje vyksta daugiašalės Jungtinės paramos ugnimi integravimo pratybos, kuriose dalyvauja NATO šalių orlaiviai ir Specialiųjų operacijų pajėgų ir Sausumos pajėgų Jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistai.

Pratybų metu treniruojamasi vykdyti karines operacijas, esant koncentruotai oro gynybai bei veikiant kompleksinėje aplinkoje.

Pirmadienį pratybose dalyvavo ir JAV KOP strateginiai bombonešiai B-1B „Bone“. Šių bombonešių praskridimas demonstruoja nepajudinamą JAV įsipareigojimą Lietuvos ir viso regiono gynybai bei strateginių oro pajėgų galimybę operatyvią galimybę reaguoti į galimas grėsmes. Krašto apsaugos ministerija pabrėžia, kad šis skrydis buvo planuotas ir turėjo būti kaip viena iš JAV pratybų „Europos Gynėjas 2020“ sudedamoji dalis. Kaip jau skelbta anksčiau, šios pratybos dėl pasaulinės Covid-19 pandemijos buvo modifikuotos ir sumažinta jų apimtis.

Naikintuvas Karolio Rėksnio nuotrauka
Karolio Rėksnio nuotrauka

Krašto apsaugos ministerijos informacija

Jums gali patikti
1 Komentaras
  1. Vardas sako

    Turiu vieną klausimą. Kada pagaliau baigsit? Negana to, kad savaitgaliais tai dar ir naktimis. Nei poislio, nei ramybės.

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE