Savaitės renginiai – nuo parodų iki automobilių sporto

Šią savaitę prasidedantys naujieji mokslo metai, žinoma bus pažymėti begale mokiniams, jų šeimos nariams ir ugdymo įstaigų darbuotojams skirtų švenčių. Nors šį Mokslo ir žinių šventė bus kiek kitokia, nei esame įpratę, mokyklų bendruomenėms ji vis tiek itin laukiama.

Na, o kas daugiau vyks šią savaitę? Kur nueiti? Ką aplankyti? Tikriausiai kiekvienas to klausiame savęs. Juk nesinori vasarai durų užtrenkti ir rudenį pasitikti sėdint namuose. Taigi, siūlome šią savaitę aplankyti kultūros renginius, muziejus, parodas.

Štai, rugsėjo pirmąją Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus kviečia pasitikti ne tik mokslo metų pradžią, bet ir išskirtinę parodą. Į Marijampolę atkeliauja Lietuvių kilmės JAV neurologo, menininko Audriaus Plioplio kūrybos paroda „Atminties gijos“.

Parodoje bus galima išvysti 17 specialiu pigmentiniu rašalu spausdintų kūrinių ių trijų skirtingų serijų – „Atmintis“, „Sibilė“ ir „Sibiro sielos“.

Paroda atidaroma rugsėjo 1 d. 16 val., o aplankyti ją marijampoliečiai ir miesto svečiai galės visą mėnesį – iki spalio 1-osios.

Atminties gijosPirmąją rudens savaitę nenuobodžiaus ir Kalvarijos gyventojai. Rugsėjo 3 d. juos sukvies Filmų vakaras. Jeigu oras dar džiugins užsilikusiais vasariškais spinduliais, filmą kartu pažiūrėti organizatoriai kvies viešosios bibliotekos kiemelyje. Žinoma, esant prastam orui kinomanai be vakaro filmo neliks – juos po stogu priglaus biblioteka.

Kalvarijoje kino vakarasKada gi daugiau gali pasipilti renginiai jeigu ne savaitgalį. Žinoma, ir pirmas rugsėjo savaitgalis tikrai Sūduvos krašto gyventojus džiugins dideliu laisvalaikio praleidimo būdų pasirinkimu.

Šeštadienį, rugsėjo 5-ąją kartu pasimėgauti kultūra pakvies Sūduvos mėgėjų teatrai, kurie savo spektakliais džiugins išskirtinėje vietoje – Jono Basanavičiaus gimtinėje, Ožkabaliuose, Vilkaviškio rajone.

Sūduvos  mėgėjų teatrų festivalis „Atžalynas“ sukvies Kalvarijos, Vilkaviškio, Marijampolės teatrus. Bus galima stebėti tokius spektaklius kaip „Martynas Špokas“, „Kaip nugalėti senatvę“, „Čia jums ne arklidė“ ir daug kitų.

AtžalynasSavaitgalį kur akis paganyti turės ir automobilių sporto mylėtojai. Rugsėjo 5 ir 6 dienomis į Marijampolę atkeliauja Lietuvos drifto čempionatas. Finalinis etapas „H2Auto Drift Camp“ sukvies Street ir Semi PRO lygių sportininkus.

Šeštadienį „ARV-Auto“ vairavimo mokyklos aikštelėje susirungs Semi PRO lyga, o sekmadienį – Street įskaitos pilotai.

Šeštadienį Marijampolės kultūros centras pakvies susipažinti su išskirtiniu muzikos instrumentu – dambreliu. Jo istoriją ir grojimo technikas atskleis patyręs muzikavimo šiuo instrumentu savamokslis Egidijus Darulis. „Pamokose supažindinu su dambrelio istorija, jo panaudojimo įvairove. Pasakojimus papuošiu ir pikantiškomis istorijomis. Po teorinės dalies, pagal pageidavimus, – mokinu grojimo pagrindų. Supažindinu su įvairiomis tradicinėmis grojimo technikomis, atėjusiomis iš kitų tautų, pademonstruoju ir šiuolaikinius modernius grojimo būdus, kuriuos pats naudoju. Esant poreikiams, mokinu šių grojimo technikų“, – pasakoja E. Darulis.

Dambrelio mokymai yra viena iš projekto „Sūduvių ugnys – budinam svietą 2020“ veiklų. Tiesa, nespėjusiems į mokymus užsiregistruoti šiam savaitgaliui nederėtų nusiminti. Su dambreliu susipažinti bus galima ir rugsėjo 19-ąją.

Dambrelio mokymai

Sūduvos gidas logotipas

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE