Savaitgalį Trakuose – jau 53-oji „Gintarinių irklų“ regata

Birželio 26-28 dienomis Lietuvos irklavimo federacija (LIF) ir Lietuvos irklavimo klubo fondas (LIKF) kviečia į tradicinę jau 53-ąjį kartą organizuojamą tarptautinę „Gintarinių irklų“ regatą. Ji skirta Lietuvos irklavimo 130-mečiui paminėti.

Į tarptautinės irklavimo federacijos (FISA) kalendorių įtrauktose varžybose startuos visi pajėgiausi šalies irkluotojai.

Kaip įprasta, sulauksime ir daug svečių iš užsienio valstybių – regatoje dalyvaus Estijos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos irkluotojai. Lietuvos garbę varžybose gins ir visi stipriausi šalies sportininkai, tarp kurių ir visi neseniai pasibaigusio Europos čempionato dalyviai.

Šios varžybos bus pirmasis rimtas sezono startas irkluotojui trakiečiui Sauliui Ritter, kurį šį sezoną buvo sustabdžiusi trauma ir operacija. Tai 26-erių sportininkui sutrukdė startuoti Europos pirmenybėse ir su Rolandu Maščinsku ginti pernai iškovotą čempionų titulą.

Pastariesiems irkluotojams, kaip ir Mildai Valčiukaitei, Donatai Viaštartaitei, Sonatai Petrikaitei, Linai Šaltytei bei Žygimantui Gališanskiui, „Gintariniai irklai“ bus paskutinė rimta treniruotė prieš išvykstant į vasaros Universiadą, kuri liepos 5-7 dienomis vyks Pietų Korėjoje.

Analogiškos svarbos varžybos bus ir Mindaugui Griškoniui, kuris Universiadoje dalyvauti nebegali, tačiau liepos 11-12 dienomis varžysis FISA pasaulio taurės III etape Liucernoje (Šveicarija).

Vis dėlto, prisirišti vien prie mėgstamiausių rungčių elitiniai sportininkai nežada – žadama, kad šeštadienį arba sekmadienį trakiečiai  S. Ritter ir R.Maščinskas startuos keturvietėje kartu su Aurimu Adomavičiumi ir Dominyku Jančioniu.

Sekmadienį bus varžomasi dėl Trakų rajono savivaldybės įsteigtų prizų, o pasibaigus pagrindinėms sportininkų varžyboms, tradiciškai vyks bene nenuspėjamiausios irklavimo varžybos – LIKF sprintas.

Tai vos 250 metrų irklavimo sprintas, kuriame dalyvauja aštuonvietės valtys, kurių įgulos suskirstomos atsitiktine burtų tvarka iš visų rungtyje užsiregistravusių  dalyvių. Mišrios vyrų ir moterų įgulos sėda į žinomų Lietuvos kompanijų „išpirktas“ valtis ir itin įdomiose ir nenuspėjamose 250 metrų varžybose lenktyniauja dėl solidžių piniginių prizų.

„Gintarinių irklų“ regatoje bus pagerbtas ir neseniai tragiškai žuvusio irkluotojo Pauliaus Vaitkūno atminimas. Jam atminti irklavimo klubas „Academia Remigum“ įsteigė prizą LM1x rungties nugalėtojams.

Varžybų programa:

Penktadienis (06.26):

16:00 Varžybų pradžia – kvalifikaciniai plaukimai

Šeštadienis (06.27)

09:00 Varžybų pradžia – atrankos plaukimai

14:30 Finaliniai plaukimai

18:00 Meistrų varžybų pradžia

 Sekmadienis (06.28)

09:00 Varžybų pradžia – atrankos plaukimai

13:00 Finaliniai plaukimai

LIKF sprinto varžybos (sekmadienis):

11:20 pirmasis atrankos plaukimas

12:45 antrasis atrankos plaukimas

14:30 trečiasis atrankos plaukimas

16:00 finalas

Lietuvos irklavimo federacijos informacija

 Tarptautinėje 53-ojoje „Gintarinių irklų“ regatoje bus pažymėta Lietuvos irklavimo 130 metų jubiliejinė sukaktis.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE