Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė skaitė paskaitą TAU studentams

Lapkričio 8 d. Vilkaviškio trečiojo amžiaus universiteto Buities kultūros fakulteto studentai susirinko į paskaitą „Žmogų puošia pagarba sau ir lapkričio 8 d. Vilkaviškio trečiojo amžiaus universiteto Buities kultūros fakulteto studentai susirinko į paskaitą „Žmogų puošia pagarba sau ir kitiems“, kurią  skaitė Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė.

Pranešėja pabrėžė, jog tam, kad gerbtume kitus, pirmiausia kaip asmenybę turime gerbti patys save. Reikia nebijoti būti savimi. Pasitikėti savimi. Klausimu, kaip suprantame sąvoką savigarba, D. Riklienė pradėjo savo pranešimą. „Kartais žmonės praranda mūsų pagarbą dėl tam tikrų aspektų. Tačiau… save gerbiantis žmogus niekada neparodo nepagarbos ir paniekos tokiems žmonėms. Jie tiesiog juos eliminuoja iš savo gyvenimo, arba… subtiliai apeina. Neplūsta, nekeikia, nežemina, o tiesiog tyliai pasitraukia iš tokių žmonių gyvenimo, nes gerbia save ir neeikvoja savo emocijų tiems, kurių negerbia,“ –  dalinosi mintimis pranešėja. Psichologų tyrimai parodė, kad save ir savo gyvenimą gerbiantis žmogus, nors išgyvena ir sunkių laikotarpių bei juos lydinčių nerimo ar skausmo, dažniau patiria nuoširdų pasitenkinimą ir džiaugsmą, nes jaučia, kad siekia to, kas jam iš tiesų svarbu. Kitaip sakant, – jaučia, kad gyvena savo, o ne kitų gyvenimą, tą, kuris jam dovanotas vienintelį kartą. Iš šio supratimo jo širdyje kyla dėkingumas ir pagarba ne tik patiems artimiausiems, bet ir visiems sutiktiems žmonėms. Juk gyvenimas – tai vieta, kurioje visada esame tarp žmonių, o santykis su jais atsiranda iš santykio su savimi.

Pranešimo metu buvo aptarta, kaip žmogus ginasi nuo žemo savęs vertinimo, kiek svarbi higienos ir aprangos reikšmė profesinėje veikloje, kiek savivertei svarbus bendravimas, nuomonės išsakymas, pranešimo metu duota patarimų, kaip įgyti pasitikėjimo savimi, kaip svarbu stabdyti neigiamas mintis, įvardinti savo baimes ir vengti neigiamų žmonių. Nereikia pamiršti taisyklės – elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad kitas elgtųsi su tavimi.

Visi studentai aptarė demotyvaciją „Aš nesigailiu dalykų, kuriuos padariau ne taip. Aš gailiuosi gerų dalykų, kuriuos padariau ne tiems žmonėms“. Paskaitos antroje dalyje pranešėja supažindino su Vaiko teisių apsaugos pertvarka, institucine globos pertvarka, kompleksinių paslaugų šeimai paketu bei planuojamomis investicijomis. Pranešimą Daiva Riklienė užbaigė Dalai Lamos mintimis: „Kad gyventume laimingi, mums nereikia didesnio kiekio pinigų, mums nereikia daugiau šlovės, mums nereikia tobulo kūno ir netgi idealaus partnerio. Tiesiog dabar pat, šią akimirką, mes turime protą, sukauptą gyvenimišką patirtį, kurių visiškai pakanka, kad pasiektume absoliučios laimės būseną“.

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X