Kovo 3 dieną vykusiame seniūnų susirinkime aptarti svarbiausi Šakių rajono savivaldybės veiklos klausimai – nuo biudžeto planavimo ir socialinių paslaugų augančio poreikio iki kelių priežiūros, kapinių skaitmenizavimo ir gyventojų sąmoningumo stiprinimo.
Biudžeto, turto ir strateginio planavimo skyriaus vedėja pristatė šių metų biudžetą. Ji pabrėžė, kad metų pradžia visuomet būna sudėtinga, todėl būtina atsakingai ir racionaliai naudotis turimais resursais.
Savivaldybės meras Raimondas Januševičius paantrino, jog visi susitarimai su seniūnais yra įgyvendinti, o poreikiai – kiek leidžia galimybės – patenkinti. Taip pat pasidžiaugta nauju automobiliu, kuris nuo šiol tarnaus Slavikų seniūnijai ir padės operatyviau vykdyti kasdienius seniūnijos darbus.
Socialinės paramos skyriaus vedėja informavo apie didėjantį kreipimųsi skaičių dėl kompensacijų. Pastebima, kad auga ir paslaugų poreikis, ypač tarp vienišų asmenų ir žmonių su negalia.
Taip pat atkreiptas dėmesys, jog kartais pasigendama kai kurių socialinių darbuotojų dalyvavimo mokymuose. Seniūnai paraginti aktyviau naudotis kvalifikacijos kėlimo galimybėmis, stiprinant specialistų kompetencijas.
Diskutuota apie atmintinių rengimą bei gyventojų skatinimą naudotis dūmų detektoriais. Pabrėžta prevencijos svarba ir nuoseklus gyventojų švietimas. Tad saugokime save ir savo turtą – pasirūpinkime dūmų detektoriais ir nepamirškime, kad jiems dar reikia ir keisti baterijas, neužtenka tik vieną kartą įsigyti!
Mobilizacijos pareigūnas paragino dalintis pateikta informacine medžiaga apie pasirengimą krizinėms situacijoms – svarbu, kad ši informacija pasiektų kuo daugiau rajono gyventojų.
Ūkio ir investicijų skyriaus vedėjas paragino seniūnus atsakingai dėlioti prioritetus dėl kelių barstymo, o taip pat jau dabar stebėti po žiemos atsivėrusias naujas duobes. Surinkta informacija apie realų poreikį leis tiksliau planuoti lėšas ir organizuoti viešuosius pirkimus kelių tvarkymui.
Tarybos narys Giedrius Pulokas, Ūkio ir verslo komiteto pirmininkas, informavo, kad ir šiais metais kartu su komitetu planuoja lankytis seniūnijose, apžiūrėti gatvių būklę bei realiai sekti situaciją seniūnijose. Diskutuota apie galimybę įrengti daugiau dėžių su smėliu, kad gyventojai patys galėtų pasibarstyti slidžias vietas ir apie vasarą vykdomą kelių laistymą, siekiant mažinti dulkėtumą.
Taip pat aptarta galimybė tarybos nariams dalyvauti seniūnaičių susirinkimuose, diskutuojant trimetės kelių programos klausimais, kad jie galėtų susipažinti su seniūnijų poreikiais iš anksto, ne tik prieš tvirtinant jau parengtą sąrašą.
Susirinkime ne vieną kartą akcentuota bendruomeniškumo svarba – raginta gyventojus būti sąmoningus, organizuoti talkas, nusikasti sniegą prie daugiabučių bei prisidėti prie bendros aplinkos tvarkymo. Kartais net ir nedidelis kiekvieno indėlis gali duoti reikšmingą rezultatą visų labui.
Atskirai atkreiptas dėmesys į atsakingą augintinių vedžiojimą – viešose vietose būtina surinkti tai, ką palieka gyvūnai. (Nedarykite gėdos nei sau, nei savo augintiniui.)
Aptarta kapinių skaitmenizavimo plėtra – šiuo metu jau daugelis kapinių yra suskaitmenintos, todėl diskutuota apie tai, kaip naujos kapavietės bus įtraukiamos į sistemą.
Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja pristatė bendrojo plano rengimo procesą bei tolimesnius teritorijų planavimo žingsnius.
Priminta, kad jau startavo projektas „Dalyvauk Šakiai“, todėl gyventojai kviečiami teikti projektines idėjas finansavimui gauti ir jas įgyvendinti. (Idėjų pateikimo terminas iki kovo 14 d. – nepraleiskite progos realizuoti savo idėją – https://dalyvauk.sakiai.lt/index.php).
Susirinkime taip pat apsilankė ir aplinkos tvarkymo ir medžių priežiūros įmonė „ARBORA“, kuri pristatė savo teikiamas paslaugas bei bendradarbiavimo galimybes.

