Smilgių gyventojus planuojama aptarnauti mobiliojoje bibliotekoje

Marijampolės savivaldybės taryba rugsėjo 24 d. patvirtino naują Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos struktūrinių teritorinių padalinių sąrašą. Smilgių padalinio veikla sustabdyta. Šios bibliotekos pastatas nebuvo sandarus, dėl tik kartkartėmis šildomų ir drėgnų patalpų šaltuoju metų laiku strigdavo kompiuterinė technika. Pastatui reikėjo šildymo sistemos kapitalinio remonto. Bibliotekos teikiamų paslaugų panaudojimas nebuvo intensyvus, per dieną apsilankydavo vidutiniškai 4,5 lankytojo, kai kitų bibliotekų apsilankymų rodiklis – 21 lankytojas.

Smilgių gyventojus planuojama aptarnauti mobiliojoje bibliotekoje pagal iš anksto suderintą grafiką. Taip pat pagal ES programai pateiktą paraišką „Biblioteka be sienų“ yra numatoma įsigyti bibliobusą su jame integruota kompiuterine įranga, knygų lentynomis. Bibliotekos ant ratų lankytojai galės skolintis ne tik knygas, periodinius ir informacinius leidinius, bet ir naudotis elektroninėmis paslaugomis, gauti bibliotekininko konsultacijas.

Mobili biblioteka – puiki alternatyva mažesnes teritorijas aptarnaujančiai ir neintensyviai veikiančiai stacionariai bibliotekai.

Komunikacijos skyrius

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas