Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtrai skatinti bus teikiamos pasidalytos rizikos paskolos

Ūkio ministerija planuoja naują finansinę priemonę „Pasidalytos rizikos paskolos, finansuojamos iš Europos regioninės plėtros fondo“, kuri sudarys palankias sąlygas smulkiajam ir vidutiniam verslui  gauti finansavimą paskolos ar kredito linijos forma vykdomiems projektams įgyvendinti.

„Šia priemone bus siekiama skatinti rizikingesnių smulkiojo ir vidutinio verslo įgyvendinamų projektų finansavimą, kuris bus teikiamas žemesne nei rinkos kaina, tokiu būdu toliau bus skatinama verslo plėtra ir investicijos šalyje“,  –teigia ūkio viceministras Marius Skarupskas.

Priemonė įgyvendinama per 2016 m. balandžio 15 d. įsteigtą fondų fondą „Verslo finansavimo fondą, finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo“, kurio valdytoja paskirta UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“). Priemonei įgyvendinti iš viso skirta 84,07 mln. Eur 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų lėšų.

Planuojama, kad pagal priemonę verslininkai  galės gauti iki 4 mln. Eur dydžio finansavimą, o jame atrinktų finansų tarpininkų privačių lėšų suma turės sudaryti ne mažiau 65 procentų.

Šiuo metu rinkos dalyviai kviečiami teikti pastabas ir pasiūlymus priemonės „Pasidalytos rizikos paskolos, finansuojamos iš Europos regioninės plėtros fondo“ sąlygoms dėl finansų tarpininkų atrankos (techninei užduočiai ir tiekėjų kvalifikacijos kriterijams).

Priemonės „Pasidalytos rizikos paskolos, finansuojamos iš Europos regioninės plėtros fondo“ techninė užduotis ir minimalūs tiekėjų kvalifikacijos kriterijai paskelbti Ūkio ministerijos tinklalapyje adresu: http://ukmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/es-parama-1/2014-2020-m/svarbios-naujienos/finansines-priemones ir „Invegos“ interneto svetainėje adresu: http://invega.lt/lt/kvieciame-pateikti-pastabas-del-priemones-pasidalytos-rizikos-paskolos-igyvendinimo

Pastabas šiems dokumentams galima teikti el. paštu PRP@invega.lt iki 2016 m. rugpjūčio 19 dienos.

ELTA inf.

Reklama: kku.lt

Sponsored Video

Jums gali patikti
1 Komentaras
  1. Ona sako

    O kaip tikslai reikia suprasti rizikos paskolos? Jeigu taip išpuola, kad yra duodama paskola verslui, bet verslas nepavyksta? Už riziką atsako pats kūrėjas? Galbūt žinote kur galima rasti daugiau informacijos apie tai?

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE