Su svečiais iš Vokietijos diskutuota dėl Alvito Šv. Kazimiero vaikų globos namų likimo

Nors artėja didžiausios metų šventės ir norisi džiaugtis šventiniu laikotarpiu, tačiau svarbių darbų negalima atidėlioti ir juos reikia spręsti čia ir dabar.

Šiandien, gruodžio 13 d.,  Alvito Šv. Kazimiero vaikų globos namuose Savivaldybės meras Algirdas Neiberka ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja susitiko su šių globos namų vadovu, Alvito parapijos klebonu Vytautu Kajoku ir ilgamečiais vaikų globos namų rėmėjais ir draugais iš Vokietijos Visbeko miesto – Vilkaviškio rajono garbės piliečiu Alfonsu Hopingu ir Klemensu Rotinghausu (Clemens Rottinghaus). Susitikime taip pat dalyvavo Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Simona Bikaitė bei Šeimenos seniūnijos seniūnas Gintas Bakūnas.

Visus juos kamuoja rūpestis dėl šiuo metu Lietuvoje vykstančios Institucinės globos pertvarkos, kuria siekiama, kad mūsų šalyje iki 2020 metų nebeliktų institucinių vaikų globos namų, o būtų pereita nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų be tėvų globos likusiems vaikams.

Pertvarkos tikslas yra labai gražus ir sveikintinas, tačiau didžiausia nerimą kelia tai, kad einant šiuo keliu tektų reorganizuoti tik 2015 metais baigtus statyti ir atidarytus visiškai naujus Alvito Šv. Kazimiero vaikų globos namus, kuriuose šiuo metu puikiose sąlygose gyvena 3 šeimynos – 24 vaikai. Juos prižiūri 18 šioje įstaigoje dirbančių darbuotojų.

Vis dėlto, pagal naująją tvarką, šie globos namai turėtų būti reorganizuoti, šeimynoms nuperkant ar pritaikant naujus būstus, kuriuose, atsižvelgus į gyvenamąjį plotą, gyventų ne daugiau nei 8 vaikai.

Šios perspektyvos labai neramina ir partnerius iš Vokietijos, kurie yra daug prisidėję prie šių globos namų pastatymo, jau 20 metų remia juose gyvenančius vaikus, kasmet po kelis kartus atvyksta juos aplankyti ir deda didžiausias pastangas, kad jų gyvenimo sąlygos būtų kuo geriausios.

Visos susitikimo pusės diskutavo, koks sprendimas būtų geriausias ir tinkamiausias, kad šių globos namų veikla nebūtų sustabdoma, o juose gyvenantys vaikai kuo mažiau nukentėtų.

Savivaldybės atstovai informavo, kad ieškoma pačių geriausių kompromisų, nuolat kalbama ir derinamasi su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kad įgyvendinama pertvarka būtų kuo mažiau skausminga mūsų rajonui.

Po konstruktyvaus pokalbio susitarta ir toliau glaudžiai bendradarbiauti, kad Šv. Kazimiero vaikų globos namų globotiniai ir toliau galėtų džiaugtis nerūpestinga bei ramia vaikyste saugiuose namuose.

 

Vilkaviškio savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE