„Sūduvos gido“ apklausoje dalyvavę gyventojai aiškų palankumą išreiškė 3-ims partijoms

Naujienų portale „Sūduvos gidas“ savo skaitytojų klausėme, kuriai partijai savo balsą jie ketina atiduoti artėjančiuose rinkimuose į LR Seimą. Į priekį ryškiai išsiveržę trys partijos, o 5 proc. apklausoje dalyvavusių regiono gyventojų prisipažino iki šiol dar neturintys aiškaus kandidato.

Rinkimai į LR Seimą Lietuvoje vyks jau mažiau nei už mėnesio – spalio 11-ąją. Kandidatai ir partijos viešojoje erdvėje aktyviai rungiasi dėl rinkėjų balsų, o tuo tarpu rinkėjai – svarsto už kurią partiją ir kandidatus balsuoti. Yra ir tokių, kurie teigia rinkimuose nebalsuosiantys ar planuojantys tiesiog sugadinti balsavimo biuletenį, neatiduodant jokiam kandidatui savo balso. Tokių, kurie balsuoti neis visai arba nebalsuos nė už vieną partiją „Sūduvos gido“ apklausoje buvo vos kiek daugiau nei 1 proc.

Portalo surengta apklausa susilaukė nemenko internautų susidomėjimo – vieną ar kitą partiją pasirinko beveik 1000 žmonių.

Internetinėje apklausoje didžiausio balsų skaičiaus sulaukė trys partijos, kurias pasirinko beveik pusė apklausos dalyvių. Į priekį išsiveržė Laisvės partija už kurią balsavo 19 proc. – 181 apklaustasis. Tuo tarpu, antrojoje vietoje likusi Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai atsiliko vos pora procentų ir pritraukė 155 internautų balsus. 144 balsus apklausos dalyviai atidavė Lietuvos žaliųjų partijai, o tai sudarė 15 proc. apklaustų „Sūduvos gido“ skaitytojų.

Kitos politinės jėgos, besirungiančios dėl rinkėjų balsų apklausoje neperkopė 10 proc. balsų ribos. 9,4 proc. savo nuomonę internetinėje apklausoje išreiškusių Sūduvos gyventojų pasisakė už Darbo partiją, o vos trimis balsai Lietuvos socialdemokratų partija, surinkusi 6,8 nuošimčius balsų, aplenkė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, už kurią pasisakė planuojantys balsuoti 6,5 proc. apklaustųjų. Tuo tarpu už Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdį nusiteikę balsuoti 5,1 proc. balsavusių žmonių.

Kitos politinės partijos „Sūduvos gido“ surengtoje apklausoje surinko dar mažiau balsų. Partija „Lietuva – visų“ gavo 3,3 proc. skaitytojų palankumą, o Krikščionių sąjunga – 2,8 proc. nuo pastarosios nemažai atsiliko Centro partija – tautininkai, kuriems savo balsus planuoja atiduoti 2,6 proc. portalo skaitytojų, o Politinei partijai „Drąsos kelias“ – 1,9 proc. apklaustųjų. 1,6 proc. apklausos dalyvių pasisakė už Nacionalinį susivienijimą, 1,3 proc. – už Kartų solidarumo sąjungą – santalką Lietuvai.

Verta pastebėti, kad nė viena partija neliko be balsų. Keturios partijos – Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga, Partija „Laisvė ir teisingumas“ ir Lietuvos liaudies partija – atsidūrė lentelės apačioje. Už jas pasiruošę balsuoti vos po keletą portalo „Sūduvos gidas“ apklausoje dalyvavusių žmonių.

Iš viso spalio 11-ąją rinkimuose į LR Seimą susirungs 17 politinių partijų, o tai, kaip išsidėstys rinkėjų balsai nulems, kokia valdžia užims Seimo kėdes.

Savo ruožtu, mes klausėme kandidatų, kurie dėl rinkėjų balsų rungiasi keturiose Sūduvos regioną aprėpiančiose apygardose, kokias opiausias problemas galėtų išskirti regione ir kokius savo konkurentų pažadus rinkėjams galėtų išskirti, kaip vertus dėmesio. Portale „Sūduvos gidas“ jau galite susipažinti su atsakymais tų kandidatų, kurie sutiko atsakyti į šiuos klausimus.

Spauskite ant savo apygardos pavadinimo ir sužinokite, kaip mums atsakė kandidatai:

Marijampolės apygardos kandidatų atsakymai.

Vilkaviškio apygardos kandidatų atsakymai.

Sūduvos pietinės apygardos kandidatų atsakymai.

Sūduvos šiaurinės apygardos kandidatų atsakymai.

 

Ugnė Stanaitė

Sūduvos gidas logotipas

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE