Sūduvos VVG pažindino su krašto kultūra

Sūduvos vietos veiklos grupė startavo su tarptautinio projekto „Pažinkim mūsų regionų kultūrą“ veiklų įgyvendinimu. Projekto idėja – kultūriniai ir kulinariniai mainai, siekiant stiprinti kaimiškųjų regionų gyvybingumą. Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais iš Lenkijos – tai vietos veiklos grupe KOLD ir vietos veiklos grupe 7- Kraina Nocy i Dni.Bagotosios kermočius

Nemaža dalis Sūduvos VVG teritorijoje veikiančių bendruomenių žengia gana tvirtus žingsnius verslumo link organizuojant edukacines programas, tad liepos 31 d. atvykusiems projekto partneriams buvo ruošiamasi jas pristatyti. Būdos kaimo bendruomenė sutiko svečius su tradicinėmis dainomis, pasipuošę tautiniais rūbais, demonstravo senuosius lietuvių amatus, mokė svečius tradicinių šokių, dainų.

Antanave mus pasitiko dvaro ponia, kuri pasidalijo istorijomis apie senojo dvaro šeimininkus, pakvietė svečius į koplyčios muziejų. Sasnavos miestelyje visi sugrįžome į čia veikiančios „Zuikių mokyklos“ pirmą klasę, Zuikių muziejuje skaičiavome zuikius, gaminome miego zuikučius. Ožkyčių ūkyje „Bagota ciba“ svečių laukė sūrių degustacija ir fotosesijai linksmai nusiteikusios ožkytės. Edukacinė programa pasibaigė plaktukų kaukšėjimu Višakio Rūdoje, čia svečiai iš lauko augalų specialia technologija (pagrindinis įrankis plaktukas) gamino atvirukus.

Vienas pagrindinių šio vizito tikslų – partnerių meno kolektyvų dalyvavimas Bagotosios kermošiuje. Savo pasirodymais renginio žiūrovus džiugino instrumentinis ansamblis „Seven Brass“ ir ilgametes tradicijas turintis folkloro ansamblis „Liskowianie“. Projekto partneriai su savo atsivežta produkcija dalyvavo ir kermošiuje, buvo siūloma įsigyti pintų gaminių, medžio drožinių, tekstilės gaminių.

Sūduvos VVG informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE