Sunkioje bėdoje atsidūrusiai kraštietei suteikta pagalba

Tik atidavus visą save kitiems iš tikrųjų galime jaustis laimingi. Kaip Šv. Pranciškus Asyžietis savo maldoje prašo trokšti pats kitus paguosti, ne būti guodžiamas, pats kitus suprasti, o ne būti suprastas ir pats kitus mylėti, o ne būti mylimas. Tuomet, kai bus sunku, kiti, kad ir nepažįstami žmonės, taip pat išties pagalbos ranką.

Sunkumas, kai prireikia ne tik artimųjų, bet ir kiekvieno kito žmogaus pagalbos, gali pasireikšti, pvz., sunkia liga, kaip nutiko Vilkaviškio rajono savivaldybėje gyvenančiai I. B., kuriai išsivystė sunkus kvėpavimo nepakankamumas.

Visi suprantame, koks svarbus mūsų organizmui deguonis. Kvėpavimo organų sistema padeda mūsų organams gauti iš aplinkos gyvybei reikalingo deguonies. Išsivysčius kvėpavimo nepakankamumui, pirmiausia sutrinka dujų apykaita plaučiuose, dėl kurios trūksta deguonies, o anglies dioksidas iš jo pasišalina nepakankamai. Sumažėjus deguonies kiekiui kraujyje išsivysto plaučių veiklos nepakankamumas ir kvėpavimo raumenų arba kvėpavimo centro sutrikimas galvos smegenyse.

Su tokia sunkia liga susidūrė ir I. B. Pagrindinis jai būtino gydymo tikslas – sumažinti deguonies trūkumą kraujyje. Tai atliekama taikant dirbtinę plaučių ventiliaciją arba chirurginiu būdu, kai priekinėje kaklo dalyje įstatomas specialus tracheostominis vamzdelis. Tačiau tracheostomoje gausiai kaupiasi sekretas ir gleivės, kurias reikia nuolatos išsiurbti.

Deja, moters šeimos pajamos yra mažos, todėl savo lėšomis įsigyti specialaus gyvybei svarbaus aparato neišgalėtų, o ir tokio aparato nuomos kaina yra didelė, todėl I. B. šeima nusprendė kreiptis į Savivaldybės administraciją dėl finansinės paramos. Mero Algirdo Neiberkos vadovaujama Paramos komisija svarstė šeimos prašymą ir ištiesė pagalbos ranką, kad sunkioje bėdoje atsidūrusi mūsų kraštietė galėtų įsigyti jai būtiną specialų aparatą.

Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.