Tarp 12-os kultūros ir meno premijos laureatų – iš Kazlų Rūdos kilusi tapytoja

Vakar vykusiame Vyriausybės posėdyje kultūros ir meno premijų komisija išrinko labiausiai nusipelniusius muzikos, teatro, dailės, literatūros ir kitose meno ir kultūros srityse nusipelniusius asmenis, kuriems skirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Iš visuomenės pasiūlytų asmenų komisija išrinko 12-ą įvairių kultūros ir meno sričių puoselėtojų, tarp kurių pateko Kazlų Rūdoje gimusi žymi tapytoja Audronė Petrašiūnaitė.

Žinomos tapytojos darbais galima pasigėrėti Lietuvos dailės muziejuje, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje, MO muziejuje. Taip pat Audronės Petrašiūnaitės tapybos kūriniai puošia privačių kolekcininkų Lietuvoje ir užsienyje sienas. Dar praėjusių metų rudenį menininkė pristatė savo darbų parodą „Žydėjimai“ ir savo kraštiečiams. Kazlųrūdiečiai paveikslus galėjo apžiūrėti Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje.

Viso buvo skirta 12 premijų nusipelniusiems kultūros ir meno atstovams. „Premijos skirtos meno istorikei, parodų kuratorei Rasai Antanavičiūtei, grafikui, kaligrafui Albertui Gurskui, dailininkei Severijai Inčirauskaitei-Kriaunevičienei, baleto artistui Vytautui Kudžmai, aktorei, režisierei Birutei Marcinkevičiūtei (Mar), rašytojui Jaroslavui Melnikui, kino operatoriui Algimantui Mikutėnui, choreografei, šiuolaikinio šokio atlikėjai Airai Naginevičiūtei-Adomaitienei, tapytojai Audronei Petrašiūnaitei, altininkui Petrui Radzevičiui, kompozitorei Žibuoklei Rosaschi (Martinaitytei) ir menininkei Laisvydei Šalčiūtei,“ – skelbiama LR kultūros ministerijos pranešime.

Kiekvienais metais Lietuvos ir pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams skiriama ne daugiau kaip 12 Vyriausybės kultūros ir meno premijų, kurių dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių. Pirmą kartą už reikšmingą indėlį į meną ir kultūrą premijos buvo skiriamos dar 1997-aisiais.

Šiais metais komisijai, kuri iš visuomenės siūlytų kandidatų išrinko 12-ą, kuriems ir buvo skirtos premijos, pirmininkavo poetas, publicistas dr. Liutauras Degėsis. Kartu su juo komisijoje dirbo violončelininkas Mindaugas Bačku,  teatro ir kino kritikas Vaidotas Jauniškis, architektė Gražina Janulytė-Bernotienė, Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė, fotomenininkas Alvydas Lukys, menotyrininkas Ernestas Parulskis, kino kritikė Rasa Paukštytė, aktorė Dalia Michelevičiūtė, menotyrininkas dr. Helmutas Šabasevičius, etnologė dr. Daiva Vaitkevičienė, kultūros viceministrė dr. Gintautė Žemaitytė.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE