Tarptautiniame turnyre Vokietijoje – vertingos pamokos

Praėjusią savaitę Lietuvos merginų (iki 16 metų) rinktinė baigė pirmąjį pasiruošimo etapą, kuris buvo skirtas vasarą vyksiančiam Europos jaunučių krepšinio čempionatui.

Tado Stankevičiaus vadovaujama Lietuvos jaunučių rinktinė dalyvavo tarptautiniame turnyre Vokietijoje, kur varžėsi su galingomis Vokietijos, Kroatijos ir Olandijos rinktinėmis.

Pirmosiose turnyro rungtynėse Lietuvos rinktinė 36:76 pralaimėjo Kroatijos komandai, antrajame susitikime teko pripažinti šeimininkių pranašumą 54:78, o kovoje dėl bronzos lietuvaitės įveikė Olandijos rinktinę 69:48. Turnyrą laimėjo Vokietijos ekipa, antrą vietą užėmė Kroatijos rinktinė, o be pergalių pasirodymą varžybose baigė Olandijos komanda.

Rinktinės vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius po turnyro teigė, kad varžybos buvo labai naudingos.

„Esame labai dėkingi organizatoriams už puikų turnyrą. Mūsų merginos iškovojo trečią vietą, būtent iškovojo, nes varžovės buvo labai stiprios. Patirti pralaimėjimai prieš Kroatijos ir Vokietijos rinktines, kurios išsiskiria savo fiziniais duomenimis, gera individualia technika. Mes neturime galimybių lygiai kovoti su jomis.

Nugalėta pajėgi Olandijos rinktinė, tai teikia daug optimizmo. Merginos pajautė saldų pergalės skonį. Visoms varžovėms mes nusileidžiame fizine jėga, nes lietuvės metais jaunesnės už merginas. Būtina mokytis ir tobulinti individualią techniką, kamuolio valdymą, apgaulingus judesius.  Jei merginos tai supras ir sunkus darbas joms taps kasdienybe, aš tikiu, kad jos pasieks savo tikslą“, – teigė strategas.

Rinktinės treneriai per pasiruošimo etapus norėjo išbandyti kuo daugiau žaidėjų ir koncentravosi ne į rezultatus, o į galimybę išmėginti jėgas prieš pajėgas varžoves. LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė teigė, kad laukia daug sunkaus darbo, bet progresas jau matomas.

„Merginos šiai dienai dar nedemonstruoja stabilių rezultatų, bet jo iš jų kol kas ir nereikalaujame. Norime išbandyti kuo daugiau žaidėjų. Svarbu, kad merginos turėtų tokias galimybes susirungti su stipresnėmis bendraamžėmis ir pamatytų ko joms trūksta.

Labai džiugina tai, jog po skaudaus pralaimėjimo prieš kroates, mūsų žaidėjos atsigavo ir pademonstravo charakterį rungtynėse dėl trečios vietos su Olandijos rinktine. Reikia paminėti, jog mūsų komanda rungtyniavo be traumuotos pagrindinės įžaidėjos Brigitos Sinickaitės, kuri buvo rezultatyviausia Baltarusijos turnyro žaidėja.

Laukia dar ilgas darbas, reikalaujantis daug kantrybės ir fantazijos iš trenerių. Labai tikiuosi, kad į šį procesą įsijungs vis daugiau krepšinio mokyklų trenerių, dirbančių su mergaitėmis kasdien“, – sakė Lina Brazdeikytė.

CzTuGFvXAAEy2Kd.jpg-large

Lapkričio pabaigoje Prahoje buvo ištraukti Europos jaunučių (iki 16 metų) merginų čempionato A diviziono burtai. Po jų paaiškėjo, kad kitų metų rugpjūčio mėnesį lietuvaitės jėgas išmėgins A grupėje kartu su Ispanijos, Rusijos ir Lenkijos krepšininkėmis.

Europos jaunučių A diviziono čempionatas vyks kitų metų rugpjūčio 4-12 dienomis Prancūzijoje.

Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) merginų rinktinės kandidatės:

Žaidėja Pirmoji sporto mokykla Pirmasis treneris
KEBURYTĖ VESTINA PANEVĖŽIO KKSC DAUNIENĖ RIMA
JANKAUSKAITĖ DOVILĖ V.KNAŠIAUS KM AUŠRA NAIDĖNIENĖ
KINKEVIČIŪTĖ REBEKA MARIJAMPOLĖS SM ELVYRA ŠABLINSKIENĖ
MIKNAITĖ JUSTINA VILNIAUS KM JŪRATĖ CICĖNIENĖ
PALIULYTĖ JUSTINA ŠIAULIŲ KM “SAULĖ“ JŪRATĖ BERTULIENĖ
MOTEKAITYTĖ ELZĖ V.KNAŠIAUS KM RAMUNĖ KUMPIENĖ
GARČINSKAITĖ AGNESĖ PLUNGĖS SM EDITA LAPIENĖ
KAUPYTĖ SAULĖ V.KNAŠIAUS KM AUŠRA NAIDĖNIENĖ
SAVOSTAITĖ GEDVILĖ ALYTAUS SRC RAMUNĖ SAKALAITĖ
GRIGALIŪNAITĖ EMILIJA VILNIAUS KM LORETA GALDIKIENĖ
ASIPAUSKAITĖ GABIJA KAUNO KM „AISČIAI“ RIMANTĖ GOTAUTĖ
VISOCKAITĖ SIMONA KAUNO KM „AISČIAI“ SANDRA ČIŽAUSKIENĖ
Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.