Teisėsaugos akiratyje – neoficialūs vaišių gamintojai

Šventinėmis dienomis galva įvairiausių rūpesčių pilna. Ir nesinori galvoti apie maisto gamybą. Be to, greitųjų maisto užkandžių gamintojai siūlo įvairiausių pasirinkimų. Tačiau ar susimąstome, kokį ir kokiomis sąlygomis pagamintą maistą mes valgome?

Kauno apskrities policijoje pradėti net 5 ikiteisminiai tyrimai dėl maisto užkandžių gaminimo.

Kauno apygardos prokuratūros prokurorai kartu su Kauno kriminalinės policijos pareigūnais šiuo metu vykdo 5 ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto vertimos ūkine finansine veikla. Tiksliau, dėl greitųjų maisto užkandžių gaminimo, neturint maisto ir veterinarijos tarnybos nustatytų leidimų.

Prokuroro E. Zuzevičiaus teigimu, šiuo metu pranešimai apie įtarimą yra įteikti 6 asmenims. Tyrimai pradėti dėl užkandžių, vieno kąsnio užkandžių, virtinių, koldūnų ir pan.

„Praktikoje tokio pobūdžio nusikalstamų veikų pasitaiko retai. Tačiau neretai susiduriama su maisto produktų gaminimu antisanitarinėmis sąlygomis. Būtent tokios veikos paprastai padaro žalą ne tik valstybės biudžetui, nesumokami mokesčiai, bet ir smarkiai rizikuojama gyventojų sveikata.“ – kalbėjo E. Zuzevičius.

Kauno ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus viršininkas Donatas Karalukas akcentavo, kad tokio pobūdžio nusikaltimas pats savaime nėra toks sunkus dėl, kurio reikėtų kelti ažiotažą. Tačiau realybė parodo kitokią situaciją. Nusikaltimas pasunkėja tuomet, kai žmonės apsinuodija tuo maistu. Tuomet visi būna kalti, tik ne patys žmonės.

„Reikia visada domėtis, ar gamintojai ir prekeiviai turi leidimus verstis tokia veikla. Juk ne veltui ir yra toks reikalavimas dėl leidimų. Greičiausia tokie gamintojai būtent ir neturi leidimų, nes jie neturi tinkamų sąlygų verstis tokia veikla.“ – patarė D. Karalukas.

Pasak D. Karaluko, viena vieta iš prekybos paprastai per mėnesį gauna nuo 3000 iki 5000 eurų pajamų.

„Įtariamieji teisinasi, kad negali išlaikyti reikalavus atitinkančių patalpų, nes tokiu atveju jie negalėtų išgyventi. Todėl gamina kuo paprastesnėmis sąlygomis, kad galėtų konkuruoti ir pasiūlyti, kuo mažesnes kainas. Jie turi verslo pažymėjimus, bet neturi reikalingų leidimų verstis tokia veikla.“ – kalbėjo D. Karalukas.

www.delfi.lt informacija 

 

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X