Trys karaliai sveikino marijampoliečius

Sekmadienio vidudienį marijampoliečius sveikino po 11 val. Mišių nuo Mažosios bazilikos į J. Basanavičiaus aikštę iškilmingoje procesijoje žygiavę Trys karaliai – Kasparas, Merkelis ir Baltazaras. Juos lydėjo mažieji „avinėliai”, visą kelią skambinę varpeliais, ir gausus marijampoliečių būrys. Įspūdingais apdarais papuošti Trijų karalių personažai ir palyda iš Bažnyčios gatvės pasuko į aikštę ir sustojo atiduoti pagarbą prie čia įrengtos Prakartėlės –inscenizuotos Jėzaus gimimo vietos.

Teatralizuota eisena, anot istorikų, yra gili tradicija, maždaug iš XVI a., atkartoti gimusio Kūdikėlio Jėzaus pasveikinimą ir užbaigti kalėdinį laikotarpį. Kiti sako, kad tai proga kiekvienam viduje pasijausti karaliumi, kuris gali ne tik imti, bet ir dovanoti.

Trijų metrų aukščio karūnuotas išminčių figūras prieš kelerius metus Marijampolei sukūrė talentinga spektaklių kūrėja bei scenografė Birutė Labutytė. Personažus vaidino Marijampolės kultūros centro tautinių šokių kolektyvo „Jotvingis” (vadovė Alina Kvietkauskienė) šokėjai.

Viešųjų ryšių tarnybos informacija 

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X