Trys savivaldybės pradėjo bendrą autobuso maršrutą

Dar 2020 metų vasara įvyko pirmos Kauno rajono, Prienų rajono ir Kazlų Rūdos savivaldybių derybos dėl bendro vietinio priemiesčio autobusų maršruto „Kaunas–Garliava–Juragiai–Veiveriai–Skriaudžiai–Ąžuolų Būda–Kazlų Rūda“. Tuokart derybos buvo sėkmingos, visi merai tokio maršruto idėjai pritarė. Palaikymo ši idėja sulaukė ir savivaldybių tarybose.

2020 metų rugsėjo mėnesio pabaigoje buvo pasirašyta Bendradarbiavimo sutartis dėl minėto maršruto organizavimo ir finansavimo. Po sutarties vyko maršruto tarp savivaldybių ir tvarkaraščių derinimas, po to – derinimas su Lietuvos transporto saugos administracija. Įvykdžius visas būtinas procedūras 2021 m. gegužės 5 d. visų trijų savivaldybių atstovai susitiko „atidaryti“ maršruto ir pasidžiaugti, kad kartais trise gali daugiau, nei po vieną.

„Kaimyninių savivaldybių bendradarbiavimas yra geras būdas pasidalinti patirtimi, o kai kada – ir problemomis. Štai maršrutas, kurį šiandien atidarėme, jungia tris savivaldybes. Visoms jis yra aktualus ir visos į tai įdės savo dalį. Mes vieni tokio maršruto nebūtume galėję turėti, todėl esu dėkingas Kauno ir Prienų rajonų savivaldybių merams už solidarumą, – pakomentavo meras M. Varaška, – Tikimės, kad gyventojai juo naudosis ir džiaugsis dar viena patogia susisiekimo priemone, o mes su kaimynais rasime ir daugiau idėjų bendriems darbams“.

Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas taip pat pabrėžė savivaldybių bendradarbiavimo reikšmę. „Europoje savivaldybės seniai žengia ne konkurencijos, o glaudesnio bendradarbiavimo keliu – konsoliduodamos lėšas ir efektyviau panaudodamos išteklius“, – kalbėjo meras. Jo nuomone, šis maršrutas galėtų tapti bendros regiono transporto sistemos užuomazga. „Ateityje turime kalbėti apie dviračių takų jungtis“, – drąsią idėją išsakė Prienų savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas.                                Susitikime diskutuota ir apie autobusų maršrutą į Jūrės miestelį. Jį pasiekti viešuoju transportu trukdo tik techninės kliūtys – nedidelė siaura kelio atkarpa miške. M. Varaška artimiausiu metu ketina susitikti su Valstybinės miškų urėdijos atstovais ir aptarti galimybes dėl kelio platinimo.

Autobusas važiuos tris kartus per dieną: darbo dienomis, šeštadienį ir sekmadienį. Maršrutą aptarnaus UAB „Antirijus“.

Kazlų Rūdos savivaldybės informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE