Už meilę dviratininkams Alytaus miesto savivaldybė gavo naują transporto priemonę

Vakar į Alytaus miesto savivaldybės mero Vytauto Grigaravičiaus kabinetą įriedėjo dviratis. Už dviračių transporto plėtrą ir bendradarbiavimą su vietos bendruomene ir dviračių naudojimo aktyvistais Alytuje miesto vadovui šią transporto priemonę Lietuvos dviratininkų bendrijos (LDB) vardu įteikė LDB tarybos narys Linas Vainius ir „MTB Riders“ klubo vadovas Marius Šukevičius.

„Projektas yra apie dviračių susisiekimo vystymą mažuose ir vidutiniuose miestuose visoje Centrinėje ir Rytų Europoje – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Bulgarijoje ir kitose šalyse. Stengiamasi, kad susisiekimas dviračiais būtų geresnis, taigi simboliškai savivaldybės administracijai dovanojami dviračiai“, – sakė L. Vainius. 300 Eur vertės universali dviratė priemonė, tinkanti tiek vyrams, tiek moterims, Alytaus miestui atiteko už rūpinimąsi dviratininkais. Šia dovana taip pat siekiama paskatinti valstybės tarnautojus važinėti dviračiais, apžiūrėti ir pastebėti problemines vietas, dviračių takus.

„Ačiū už miesto įvertinimą. Šis dviratis – praktiška dovana Alytaus miesto savivaldybei. Dažnai naudojuosi šia susisiekimo priemone, o ir artima komanda dažnai sėda ant dviračių“, – sakė miesto vadovas, patikinęs, kad dovana bus naudojama prasmingai. Jau kitą dieną dviratį išbandė mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius lankydamas mieste statomus objektus.

Susitikimo metu kalbėta ir apie problemas, su kuriomis susiduria dviratininkų bendruomenė. Meras ragino miesto dviratininkus išsakyti problemas ir pastebėjimus, nes aktyvūs dviračių takų naudotojai geriausiai mato, ko dar trūksta. Kalbėta apie dviračių takų priežiūrą, apšvietimą, dviratininkų saugumą dėvint šviečiančias liemenes ir šalmus: „Ant takų prikritę spyglių, po lietaus pasidaro slidu, pavojinga važiuoti. Pasitaiko ir stiklų, neatsakingai vedžiojamų šunų“, – pastebėjo dviračių bendruomenės nariai. Jie ypač pabrėžė kertinį reikalavimą – kad dviratininkai būtų matomi tamsiuoju paros metu, dviračiai turi būti aprūpinti šviesomis.

Šis vizitas ir dovana – tai tęsinys veiklos, pradėtos įgyvendinant tarptautinį susisiekimo dviračiais plėtros Centrinės ir Rytų Europos miestuose projektą „Mobile2020“.

LDB planuoja tęsti tradiciją ir įvertinti miestų pastangas vystant susisiekimą dviračiais, bendradarbiaujant su vietos savivaldybėmis ir dviračių aktyvistais. 2014 m. už dviračių susisiekimo plėtrą ir bendradarbiavimą su vietos bendruomene miesto dviračiai, skirti naudoti savivaldybėje kaip tarnybinis transportas, jau įteikti Kauno ir Panevėžio miestų savivaldybėms.

Alytaus miestas gali pagrįstai didžiuotis dviračių takų plėtra – šiuo metu miestą juosia per 23 km dviračių takų. Numatoma ir tolimesnė plėtra.

Viešųjų ryšių skyriaus informacija

IMG_5548

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE