Vaikai buvo mokomi, kaip elgtis įlūžus į ledinį vandenį ir kaip suteikti pagalbą nukentėjusiajam

Šaltuoju metų laikotarpiu Lietuvoje kasdien spaudžiant šalčiams, vandens telkiniai pasidengia ledu, deja, ant netvirto ledo kasmet įvyksta nemažai skaudžių nelaimių. Siekiant išvengti tokių nelaimingų atsitikimų, Kazlų Rūdos savivaldybės administracija kartu su Marijampolės apskrities Priešgaisrine gelbėjimo valdyba (toliau tekste – Marijampolės APGV) š. m. sausio 24 d. Kazlų Rūdos savivaldybės mokyklų mokiniams organizavo mokomąją akciją „Kaip elgtis įlūžus į ledinį vandenį ir kaip suteikti pagalbą nukentėjusiajam”.

Marijampolės APGV 1-osios komandos viršininko pavaduotojas vidaus tarnybos kapitonas Povilas Alaburda mokiniams priminė, jog ledas laikomas tvirtu tada, jeigu jo storis yra daugiau kaip 7 centimetrai ir tik toks ledas gali išlaikyti žmogų. Tačiau, kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm.

Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Marijampolės APGV 1-osios komandos narai Kazlų kaimo tvenkinyje pademonstravo keletą būdų kaip išgelbėti įlūžusį žmogų, tam jie naudojo specialiąsias gelbėjimo priemones, tokias kaip gelbėjimosi ratas, gelbėjimo rogės (jomis galima naudotis ir žiemą ir vasarą) bei virvė.

Marijampolės APGV 1-osios komandos atstovas taip pat pasakojo, ką reikėtų daryti ir kaip elgtis, jeigu jūs ar jūsų draugai įlūžo į vandenį. ,,Svarbiausia įlūžus nepasiduoti panikai ir neprarasti savitvardos” – pabrėžė Povilas Alaburda.

Akcijos metu moksleiviams buvo dalinami informaciniai lankstinukai ,,Kaip elgtis ant ledo”.

Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE