Varėnoje įkurtuvių proga – įspūdingi šventiniai renginiai

Varėnos kultūros centro kino ir parodų salių pastato rekonstravimo pabaigą vainikavo įspūdinga įkurtuvių šventė. Varėniškius ir miesto svečius tądien džiugino Varėnos krašto kūrėjų darbų parodos, ansamblio „Žeiria“ dainos bei puikus ansamblio „Regnum Musicale“ koncertas.

Nors varėniškiai jau keletą mėnesių džiaugiasi duris po atnaujinimo atvėrusiu Varėnos kultūros centro kino ir parodų salių pastatu, kuriame kultūrinis gyvenimas virte verda, Varėnos rajono savivaldybės administracijos projektas iki galo įgyvendintas dar nebuvo.

Tad oficialų šio pastato atidarymą po rekonstravimo vainikavo puikūs renginiai, kurie dar kartą paliudijo, jog Varėnoje tokio modernaus kinui, parodos bei kitiems kultūros  renginiams skirto pastato, kuriame daug nepriekaištingai įrengtų erdvių, reikėjo jau seniai.

Šventinėje atidarymo ceremonijoje dalyvavo kultūros ministras Šarūnas Birutis, Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta, mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius, administracijos direktorius Alvydas Verbickas, direktoriaus pavaduotoja Vilma Miškinienė, Savivaldybės tarybos nariai, projekto vykdytojai – projektuotojai ir statybininkai, varėniškiai.

Juos muzikavimu pasveikino Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokyklos mokiniai bei gražiomis dzūkiškomis dainomis – Varėnos kultūros centro folkloro ansamblis „Žeiria“.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta prisiminė, jog prieš trejetą metų, kai su tuometiniu kultūros ministru Arūnu Gelūnu vaikščiojo po senąjį pastatą ir kalbėjo apie jo atnaujinimo būtinybę, sunku buvo patikėti, kad jis per tris metus taip neatpažįstamai pasikeis. Pasak mero, tuo metu tai atrodė sunkiai įgyvendinamas projektas. „Bet svarbiausia – žinoti, ko nori, rasti būdą, kaip to pasiekti, rasti profesionaliai projektuojančių ir dirbančių specialistų“, –sakė meras. Jis dėkojo projekto iniciatoriams, buvusiam kultūros ministrui A. Gelūnui bei dabartiniam kultūros ministrui Šarūnui Biručiui, kurio nuopelnai skiriant lėšas šiam projektui neabejotinai dideli, ir statybininkams. Visų šių žmonių dėka jauni ir pagyvenę varėniškiai jau gali lankyti parodas ir žiūrėti filmus moderniai ir patogiai įrengtose salėse, o kitose patalpose įsikūrė kultūros kolektyvai ir visuomeninės organizacijos. Universali salė pritaikyta įvairiems susirinkimams ir seminarams, yra įrengta šiuolaikiška garso įrašų studija.

Kultūros ministras Šarūnas Birutis sakė esąs maloniai nustebintas moderniai atsinaujinusiomis erdvėmis. „Varėna – tai vieta, kur atvažiuoji ir supranti, kad čia žmonės vertina kultūrą. Mane buvo lengva įtikinti, kad šiam projektui tikrai reikia skirti lėšų, nes prieš tai atnaujinta Varėnos biblioteka ir Varėnos kultūros centras parodė, kad šiose įstaigoje, jei kas daroma, tai daroma labai gerai. Varėnos statybininkai dirbo taip pat labai gerai. Visa Lietuva gali pavydėt Varėnai entuziazmo ir atkaklumo.  Tai, kad Jūs turite modernią kino salę, yra stebuklas, tai pirmoji kino salė, įrengta ne didmiestyje“, – sakė ministras ir linkėjo būti visada kūrybiškiems, nes tik kūrybiškas žmogus savo darbe gali kurti stebuklus.

Meras A. Kašėta ministrui Š. Biručiui įteikė simbolinį padėkos ženklą už didelį indėlį atnaujinant šį pastatą  – varėniškio tautodailės meistro, medžio drožėjo Algirdo Juškevičiaus

„ Angelą“.

Kultūros ministrui Š. Biručiui, merui A. Kašėtai ir projektą vykdžiusios UAB „Varėnos statyba“ statybos direktoriui V. Vinickui perkirpus simbolinę įkurtuvių juostelę, visi gausiai susirinkę iškilmingo renginio dalyviai sugužėjo į vidų. Čia buvo atidaryta įspūdingos Varėnos krašto kūrėjų – medžio drožėjų – mokytojo Antano Česnulio ir jo mokinio Algirdo Juškevičiaus bei A. Juškevičiaus mokinio Edvino Jančiausko – medžio skulptūrų, perlojiškio Vytauto Baublio paveikslų parodos bei debiutinė matuiziškės Rimos Pušinskienės lauke priešais pastatą išeksponuotų akmens skulptūrų paroda.

Meras A. Kašėta pažymėjo, jog Varėnos kraštą sunku įsivaizduoti be šių talentingų kūrėjų. Rajono vadovas visiems jiems įteikė padėkas.

Vienas iš parodo autorių Algirdas Juškevičius dėkojo už puikiai įrengtas erdves, kurioje kūrėjams galima eksponuoti puikiausius meno kūrinius, o žiūrovams – turtėti dvasiškai.

Po parodos atidarymo universalioje salėje renginio dalyviams išskirtinį koncertą dovanojo šeimyninis ansamblis „Regnum Musicale“ (liet. „Muzikos karalystė“), kuriame muzikavo keturios seserys – Joana (arfa), Vita Marija (fleita), Elena (violončelė) ir Kotryna Ugnė (smuikas) Daunytės bei jų mama Raimonda Daunienė. Visos keturios jaunosios muzikės yra tarptautinių konkursų laureatės bei Grand Prix laimėtojos. Muzikų rėmimo fondo dėka yra gavusios Lietuvos Respublikos prezidentų Valdo Adamkaus ir Dalios Grybauskaitės padėkas už aukštus muzikinius pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą užsienyje. Savo kūryba puoselėja klasikinę muziką, nevengia populiarios muzikos kūrinių ir improvizacijų. Šis unikalus ansamblis yra kviečiamas dalyvauti Lietuvos, užsienio, taip pat ir verslo pasaulio atstovų kultūros renginiuose, papildyti lietuvių kompozitorių diskografijos lobynus. 2014 m. vasario mėn. tarptautiniame kamerinių ansamblių su arfa konkurse „Concurso Iberico“ (Madridas, Ispanija) buvo apdovanotas pirmąja premija.

Kadangi ši muzikių šeima turi sodybą ir vasaroja Paūlių kaime, tad juokavo, jog jos irgi bent šiek tiek Varėnos krašto gyventojos.

Seserų Daunyčių koncertu sužavėtas kultūros ministras Š. Birutis sakė, jog Varėna tikrai ypatinga kultūrai vieta, nes joje klausytoją randa aukščiausio lygio menininkai.

Įspūdinga įkurtuvių šventė paliudijo, kad Varėnos kultūros centro kino ir parodų salių pastatas po atnaujinimo maksimaliai pritaikytas kultūros paslaugoms teikti. Varėnos rajono gyventojai džiaugiasi modernia kino sale bei galimybe dalį demonstruojamų filmų matyti 3D formatu. Parodų salėje nuo šiol galima  rengti tarptautines profesionalų ir tautodailininkų darbų parodas.

Per keletą metų sėkmingai įgyvendintas projektas, kurio bendra vertė – 4 mln. 292,3 tūkst. Lt, pasenusį Varėnos kultūros centro kino ir parodų pastatą pakeitė neatpažįstamai.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE