Vėlesniam laikui atidėtas „Bunastos“ autosporto renginys – gera treniruotė profesionalams

Kačerginės „Nemuno žiede“ planuotas autosporto renginys muitinės tarpininkų įmonės „Bunasta“ klientams atidėtas dėl pernelyg didelio užsiregistravusių dalyvių skaičiaus. Esant tokiai situacijai, socialiai atsakinga įmonė sugalvojo unikalią idėją – padovanojo nemokamą treniruotę profesionalams, o planuotą iniciatyvą ketina įgyvendinti jau greitai. Praėjusį savaitgalį „Track Day“ suvienijo autosporto gerbėjų bendruomenę – į trasą susirinko ištikimiausi greičio ir manevrų virtuozai – kone 100 dalyvių – ir profesionalų, ir mėgėjų. Čia jie bandė savo pačių ir technikos galimybes.

„Iš pradžių planavome uždarą renginį tik savo klientams, nes tai mums atrodo patrauklus, netradicinis būdas palaikyti verslo ryšius. Be to, ir aš pats domiuosi automobilių sportu ir šiuo metu aktyviai ruošiuosi 2017 m. lenktynių sezonui. Gaila, kad sulaukę itin didelio susidomėjimo, turėjome renginį atidėti ir ruoštis kur kas didesniems srautams. Taigi, planuotas renginys tikrai įvyks, kai tik sudėliosime profesionalų planą ir technines galimybes užsiregistravusiam dalyvių skaičiui. Kad diena nenueitų veltui, suplanavome į „Nemuno žiedą“ pakviesti auto ir motosporto profesionalus ir tuos, kurie dar tik bando tokiais tapti. Džiugu, kad mūsų iniciatyvą palaikė automobilių sporte pripažinti asmenys – Ramūnas Čapkauskas, Indrė Senkutė, Benediktas Sinkevičius, Mindaugas Varža ir kiti“, – pasakoja J. Adomavičius.

Padovanojo treniruotę profesionalams ir mėgėjams

Praleisti dieną „Nemuno žiedo“ trasoje buvo kviečiami ne tik patyrę ir savo srityje pripažinti lenktynininkai, bet ir mėgėjai, ištroškę sportinio azarto ir profesionalų patarimų. Čia niekas nesivaržė dėl vietos turnyrinėje lentelėje ar prizų, mat „Bunastadienio“ esmė, pasak idėjos autoriaus, autosporto populiarinimas Lietuvoje ir naujų pažinčių įgijimas tiems, kurie domisi šiuo sportu ir dar tik pradeda eiti šiuo keliu.

Prie socialiai atsakingos iniciatyvos prisijungė ir Lietuvos automobilių sporto meistras, dalyvaujantis įvairiose ralio ir „žiedo“ lenktynėse, Ramūnas Čapkauskas. Jis pabrėžia, jog tokių renginių Lietuvoje reikia kuo daugiau, mat jie ne tik leidžia kurti naujus bendraminčių ryšių tinklus, bet ir prisideda prie šio sporto rėmimo. „Track Day“ iniciatyva sulaukė palankaus sporto bendruomenės įvertinimo, juk neinvestuodami nė vieno euro, sportininkai ir mėgejai turėjo progą treniruotis visą dieną. Man ir pačiam tai buvo puiki treniruotė prieš varžybas. Manau, kad ir daugiau verslininkų galėtų prisidėti prie tokių susitikimų trasoje organizavimo“, – kalba R. Čapkauskas.

Autosporto naujokų debiutas

„Bunasta“ komandos vadovas, „Kartlando“ instruktorius Ignas Palaima, akcentuoja pridėtinę renginio vertę – saugumo keliuose didinimą. „Prie šios iniciatyvos prisijungė labai daug naujokų – tų, kurie nėra žinomi autosporte ir dar tik siekia pripažinimo. Mane, kaip sportininką, džiugina tai, kad mažiau patyrę entuziastai turėjo galimybę konsultuotis su savo srities profesionalais, kurie negailėjo patarimų bei renginio pradžioje tikrai pasistengė dėl gero instruktažo. Svarbu ir tai, kad diena trasoje praėjo be incidentų“, – mintimis dalijasi I. Palaima.

Sporto klubo „Adrenalino centras“ vadovas, motosporto atstovas, Vitas Lopinys taip pat pastebi, jog viena iš stipriausių „Track Day“ pusių – galimybė visiems iš arti pamatyti, kokia auto ir motosporto dalyvių kasdienybė. „Tai – labai brangus „malonumas“, kurį sau gali leisti toli gražu ne kiekvienas, nes nėra paprasta susirasti patikimų rėmėjų. Turėjome galimybę tądien sumažinti savo treniruočių sąnaudas“, – džiaugiasi V. Lopinys.

Kauno technikos kolegijos autoklubo atstovas Gytis Stalerūnas paklaustas, kaip vertina „Track Day“ iniciatyvą, akcentuoja precizišką grafiko laikymąsi bei idėjos autorių rūpestį kiekvienu renginio svečiu. „Dalyvavome su savo paruoštais automobiliais, tad buvo ne tik smagu, bet ir galėjome realiai įsitikinti jų galimybėmis „Nemuno žiedo“ trasoje“, – prisimena G. Stalerūnas.

„Jau greitai savo klientus pakviesime į analogų Lietuvoje neturintį autosporto renginį, kurio metu jie varžysis savo klasėse, o šis susitikimas atvers duris į aiškiais tikslais grįstą nuolatinį, socialiai atsakingo verslo ir autosporto entuziastų bendradarbiavimą, prisidedantį prie šio sporto populiarinimo bei eismo saugumo didinimo šalies keliuose“, – apibendrina „Bunasta“ vadovas J. Adomavičius.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.