Vilkaviškio krašto turizmo galimybės pristatytos parodoje “Adventur 2018”

Sausio 26–28 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks šeštoji tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“. Visą savaitgalį vyksiančioje turizmo parodoje dalyvaus ir mūsų kraštą lankytojams pristatys Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras kartu su Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centru-muziejumi, dr. Jono Basanavičiaus gimtinės muziejumi ir kitais partneriais.

Šiųmetės „Adventur“ parodos tema – „Keliauk kitaip!“, tad parodos lankytojai bus kviečiami į trijų dienų patyrimo turą, kupiną unikalių patirčių ir įspūdžių: nuo vyno kelių, kino filmų ar knygų scenarijais grįstų maršrutų, interaktyvių edukacinių programų iki ekstremalių ar solo kelionių.  Parodos lankytojai bus skatinami atrasti ne tik tradicinius, bet ir naujus, individualizuotus bei įtraukiančius kelionių pasiūlymus, naujas šalis, maršrutus ir paslaugas.

Pasak organizatorių, „Adventur“ iš panašių tarptautinių turizmo parodų išsiskiria unikalia renginių programa ir interaktyvumu: čia generuojamos naujos turizmo gairės, skatinamas tarptautinis bendradarbiavimas ir turizmo paslaugų populiarinimas. Šiais metais paroda „Adventur“ vyks penkiose teminėse salėse. Ekspozicijos pirmą kartą persikels į pirmuosius „Litexpo“ rūmus, kur įsikurs užsienio šalių ambasados, užsienio kelionių agentūros, jungtiniai užsienio šalių stendai.

2018 metų parodos akcentas – valstybės atkūrimo šimtmetį švenčianti Lietuva. Trečioje parodos salėje prisistatys daugiau kaip 40 savivaldybių iš visos Lietuvos! Lankytojai galės susipažinti ir daugiau sužinoti apie miestų ir miestelių turizmą. Šioje salėje rasite įsikūrusį ir Vilkaviškio rajono savivaldybės stendą.

Šiais metais Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras kartu su partneriais ne tik pristatys Vilkaviškio krašto turizmo galimybes, bet lankytojams žada staigmenų ir daug įdomios veiklos. Dr. Jono Basanavičiaus gimtinės muziejininkai specialioje edukacinėje programoje lankytojams pasiūlys paragauti unikalios gilių kavos, o, kad būtų dar įdomiau, gurkšnojant gilių kavą pakvies pasitikrinti žinias apie dr. J. Basanavičių čia pat surengtoje viktorinoje. Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus į „Adventur“ parodą žada atsivežti pačius Paežerių dvaro ponus: dailiai pasidabinę jie kvies apsilankyti Vilkaviškio stende ir dalins informaciją apie Paežerių dvare vasario mėnesio pirmąjį savaitgalį vyksiantį ledo skulptūrų ir šviesų festivalį „Pasaka“. Be to, sužinoti daugiau apie šią ledinę šventę, vyksiančią unikalioje dvaro aplinkoje, lankytojus vilios prie Vilkaviškio stendo stovinti tikra ledo skulptūra!

Vilkaviškio rajono savivaldybės stende veiks ir „Senasis paštas“. Tai Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus organizuojama edukacinė programa, kuriuos metu parodos lankytojai galės nusikelti į praeitį ir šimtmečio proga parašyti Lietuvos valstybei palinkėjimą su plunksna, pamirkyta rašale, ar senovine spausdinimo mašinėle.

Stendo lankytojai taip pat bus raginami ekskursijose atrasti naujas ir nepažintas mūsų krašto vietas bei patirti įdomių įspūdžių. Visos parodos metu Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras dalins ir teiks informaciją apie Vilkaviškio krašto turizmo galimybes, akcentuos rajono naujoves, lankytojus supažindins su mūsų rajone vyksiančiais renginiais.

Kaip informuoja parodos organizatoriai, „Adventur 2018“ lankytojų lauks ir tradicinėse, ir naujose parodos erdvėse. Pavyzdžiui, 3 salės galerijoje „Autentiška Lietuva“ lankytojai ras suvenyrų, kulinarinio paveldo ir maisto produktų. Taip pat vyks degustacijos ir koncertai specialiai įrengtoje scenoje. Naujoje parodos erdvėje „Kelionių kinas“ bus pristatoma įkvepiančių keliauti meninių ir dokumentinių filmų programa. Parodos lankytojai taip pat turės progą pamatyti unikalią „National Geographic“ fotografijų parodą „Foto Arka“. Tai fotografo Joel Sartore ir „National Geographic“ rengiamas bendras projektas. Fotografo nuotraukose išvysite nuostabų visiems puikiai žinomų gyvūnų ir jau nykstančių gyvūnų pasaulį.

Dar kartą primename, kad tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“ vyks sausio 26–28 dienomis, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.