Vilkaviškio miestą stebės 27 vaizdo kameros

Dar 2017 metų pradžioje Vilkaviškio miesto gyventojų ir svečių saugumui užtikrinti Savivaldybė įdiegė modernią vaizdo stebėjimo sistemą. Tuo metu centrinėje miesto viešojoje erdvėje – J. Basanavičiaus aikštėje ir jos prieigose – pastatytos aštuonios vaizdo kameros. Šiandien ši sistema išplėsta, papildomai įrengiant net 19 naujų vaizdo stebėjimo kamerų įvairiose Vilkaviškio miesto viešose erdvėse. Taigi, iš viso Vilkaviškio miestą netrukus „matys“ 27 kameros.

Dauguma kamerų jau yra įrengtos ir veikia įprasta tvarka fiksuodamos vaizdą. Kaip ir ankstesnes, taip ir šias, naujos kartos vaizdo kameras įrengė bei jų priežiūrą užtikrins rangovas – Lietuvos telekomunikacijų bendrovė „Cgates“.

Vaizdo kamerų vietos išdėstytos taip, kad būtų stebimi svarbūs objektai mūsų mieste: avaringiausios sankryžos, žmonių susibūrimo vietos, sporto aikštynai, automobilių stovėjimo aikštelės ir kitos viešosios erdvės, esančios centrinėje miesto dalyje. Kameros įrengtos prie Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro, Vilkaviškio rajono savivaldybės ir Vilkaviškio seniūnijos pastatų, pašto, Vilkaviškio kultūros centro ir kt.

Tikimąsi, kad išplėtus vaizdo stebėjimo kamerų tinklą Vilkaviškio mieste sumažės vandalizmo ir chuliganizmo atvejų, bus greičiau išsiaiškinami nusikalstami įvykiai ir viešosios tvarkos pažeidimai. Be to, vilkaviškiečių pamėgtose susibūrimo vietose bus užtikrinamas gyventojų saugumas.

Įrengtos stacionarios kameros filmuoja ir naktį. Sumažėjus apšvietimui, kameros automatiškai persijungia iš spalvoto vaizdo į nakties režimą, užtikrindamos geros kokybės juodai baltą vaizdą. Be to, prie kameros, esančios Statybininkų ir S. Nėries gatvių sankryžoje, įrengtas ir papildomas apšvietimas, kad stebima pėsčiųjų perėja būtų apšviesta per visą naktį.

Kaip ir anksčiau, kameros bus valdomos iš centrinio valdymo pulto Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijoje, į kurį bus transliuojamas vaizdas.

„Viešųjų miesto erdvių stebėjimas vaizdo kameromis duoda pozityvų efektą kuriant saugesnę miesto aplinką, prireikus padeda policijai operatyviau reaguoti į įvykius. Šiuo metu mieste įrengta moderni vaizdo stebėjimo sistema atitinka ne tik šiandienos, bet ir ateities vilkaviškiečių ir miesto svečių saugumo poreikius. Tokias vaizdo stebėjimo kameras planuojama įrengti ir kitose rajono seniūnijose“, – teigia Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Įrengus vaizdo stebėjimo sistemą Vilkaviškyje, toliau bus keliaujama į Kybartus. Šiame mieste iš pradžių planuojama įrengti 7 vaizdo kameras.

Ieva Šlivinskienė

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas