Vilkaviškio rajono policijos komisariatas ir vasarą prevenciškai dirba su vaikais

Vasara jau įsibėgėjo, o Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Vilkaviškio rajono policijos komisariate vis dar lankosi vaikai ir jaunimas, norintys artimiau pabendrauti su policijos pareigūnais. Vasaros atostogų metu policijos komisariatą aplankė daugiau nei šimtas vaikų iš įvairių vasaros poilsio stovyklų, kurias organizuoja Šaulių sąjunga ir rajono mokymo įstaigos.

Kadangi į policijos komisariatą atvyksta įvairaus amžiaus grupių jaunimas, tai ir susitikimų metu kalbama skirtingais klausimais – kur galima įgyti policijos pareigūno profesiją, kokie keliami reikalavimai būsimiems ar jau esamiems pareigūnams, akcentuojama, koks atsakingas ir svarbus policininko darbas. Mažieji svečiai būna dar smalsesni, drąsesni, jų klausimai pilasi vienas po kito, ir pareigūnams bendrauti su jais sekasi puikiai.

Vilkaviškio r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Vilija Grybauskienė stengiasi, kad vaikai praleistų vasaros poilsio atostogas kuo saugiau, nuolat primena Kelių eismo taisykles, dalina informacinius lankstinukus, pasakoja apie dažniausiai pasitaikančius nusikaltimus bei administracinius teisės pažeidimus, kuriuos daro nepilnamečiai, bei apie tai, kaip į nusikaltimus įtraukiami ir mažamečiai vaikai.

Policijos komisariate vaikai visada prašo, kad jiems būtų parodytos patalpos, kuriose dirba policijos pareigūnai, noriai apžiūri tarnybinius automobilius. Policijos patalpose vaikai gali stebėti vaizdo kamerų fiksuojamus vaizdus iš įvairių Vilkaviškio rajono vietų, apžiūrėti laikino sulaikymo patalpas. Džiugu, kad vaikai ir jaunimas nori susitikti su policijos pareigūnais, kad domisi teisiniais dalykais, kad tie, kurie ateina – nėra abejingi smurtui, patyčioms ir savo bei artimųjų saugumui.

Mes, pareigūnai, visada akcentuojame jaunimui: kad ir kokią profesiją jie rinktųsi – privalo būti atsakingi, darbštūs, pareigingi bei rodyti pavyzdį kitiems. Na, o visiems atostogaujantiems vaikams ir jaunimui pareigūnai linki, kad, prasidėjus naujiems mokslo metams, jie visi sveiki ir pailsėję sugrįžtų į mokyklas.

Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. PK informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X