Vilkaviškyje vyko susitikimas su VĮ „Registrų centras“ Marijampolės filialo vadovu Petru Paviloniu

Savivaldybės vadovai – Meras Algirdas Neiberka, Mero pavaduotojas Kazys Kiaulakis ir Administracijos direktorius Vitas Gavėnas – susitiko su VĮ „Registrų centras“ Marijampolės filialo vadovu Petru Paviloniu. Susitikimo metu aptarti aktualūs klausimai dėl žemės vidutinės rinkos vertės nustatymo Vilkaviškio rajone.

2017 metais baigėsi penkerių metų pereinamasis laikotarpis, todėl žemės mokestis apskaičiuotas jau nuo visos žemės sklypo vidutinės rinkos vertės. Penkerių metų (2013–2017 m.) pereinamasis laikotarpis buvo numatytas 2013 m., įsigaliojus naujos redakcijos Žemės mokesčio įstatymui. Šiame įstatyme nustatyta, kad žemės mokestis skaičiuojamas arba nuo sklypo vidutinės rinkos vertės, arba, atskirais atvejais, nuo individualaus žemės vertinimo būdu nustatytos jos vertės. Dėl skaičiavimo skirtumų tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims padidėjo žemės mokestinė vertė, todėl atitinkamai didėjo ir žemės mokestis. Tai sukėlė nepasitenkinimą tarp Savivaldybės gyventojų.

Į Savivaldybę atvykęs Marijampolės filialo vadovas P. Pavilonis paaiškino, kaip yra nustatoma žemės vidutinė rinkos vertė, kokie duomenys naudojami, kaip jie daro įtaką galutinei žemės vertei ir kodėl žemės ūkio paskirties žemės vidutinė rinkos vertė mūsų rajone yra padidėjusi. Svečias pažymėjo, kad šiuo metu nustatytos žemės vidutinės rinkos vertės žemės mokesčiui apskaičiuoti bus naudojamos 5 metus (2018, 2019, 2020, 2021, 2022 metais).

P. Pavilonis taip pat informavo, kad gyventojai, kurie nesutinka su nustatyta vidutine žemės rinkos verte, gali teikti apeliaciją dėl Registrų centro nustatytos vidutinės žemės rinkos vertės, tačiau vertintojus samdytis ir jiems mokėti už atliktas paslaugas turės jie patys. Tai gyventojai gali padaryti iki kovo 31 d.

Susitikimo metu aptarti ir kiti aktualūs bendradarbiavimo su VĮ „Registrų centras“ klausimai.

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.