Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai aptarė bendradarbiavimo galimybes

Praėjusį penktadienį (rugpjūčio 18 d.) Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai – Meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė – buvo išvykę į Kaliningrado sritį (Rusijos Federacija), kur susitiko su Nesterovo rajono savivaldybės administracijos vadovu Olegu Kutinu. Susitikime aptartos integruotų ar simetrinių projektų idėjos, finansuojamos 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos (toliau – Programa) lėšomis.

Programoje numatyta įgyvendinti keturis prioritetus ir pasirinktus teminius tikslus: Vietos kultūros propagavimas ir istorinio paveldo išsaugojimas (istorijos ir gamtos paveldo atkūrimas ir pritaikymas, kultūros propagavimas, kultūrinių tinklų kūrimo ir turizmo plėtros skatinimas); Socialinės įtraukties skatinimas ir kova su skurdu (socialinės įtraukties skatinimas ir bendradarbiavimas BPS regione gerinat sveikatos priežiūros, socialines ir švietimo paslaugas bei bendruomenės iniciatyvų rėmimas); Vietinės ir regioninės gerosios valdymo praktikos rėmimas (valstybinių institucijų bendradarbiavimo skatinimas ir vietos bendruomenių stiprinimas); Sienų valdymo ir apsaugos, mobilumo ir migracijos valdymo gerinimas (efektyvaus sienos kirtimo proceso užtikrinimas).

Programos teritorija apims Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Šiaulių, Tauragės ir Telšių apskritis bei Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį. Iš viso Programos įgyvendinimui numatyta skirti daugiau kaip 17 mln. eurų ES paramos lėšų. Taip pat papildomai programos biudžete numatyta 8,5 mln. eurų Rusijos Federacijos lėšų, skirtų projektų įgyvendinimui Rusijos Federacijos teritorijoje. Programa numato finansuoti iki 90 proc. tinkamų projektų išlaidų.

Projektų paraiškas galės teikti nevyriausybinės ir ne pelno siekiančios organizacijos (asociacijos, bendruomenės, ir pan.) bei nacionalinės, regioninės ir vietos valdžios institucijos. Taip pat švietimo, mokymo institucijos (universitetai ir pan.) bei kitos viešosios organizacijos, kurių vykdoma veikla atitinka programos prioritetus ir tikslus.

Nesterovo rajono savivaldybės administracijos vadovas O. Kutinas atvykusiems Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovams aprodė jau pradėtus įgyvendinti sporto infrastruktūros gerinimo darbus, kalbėjo, kad dalyvaujant Programoje bus siekiama sutvarkyti visą mieste esančią teritoriją, kuri apimtų ne tik miesto stadioną, bet ir  laisvalaikio zonas, kitas viešąsias erdves. Jeigu pavyktų sutarti dėl bendradarbiavimo ir gauti finansavimą, savo ruožtu Vilkaviškio rajono savivaldybė statytų sporto bazę Vilkaviškio rajone.

Rugsėjo 21 d. Svetlogorske (Kaliningrado sritis, Rusijos Federacija) viešbutyje „Universal“ vyks 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos atidarymo konferencija.

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X