Vilkaviškyje diskutuota opiu profesinio rengimo klausimu

Praėjusį penktadienį, kovo 2 dieną, Savivaldybėje lankėsi Marijampolės profesinio rengimo centro (MPRC) direktorius Vidas Juozas Šalaševičius bei MPRC Vilkaviškio skyriaus vedėjas Gražvydas Šliauteris. Susitikime diskutuota itin opiu profesinio rengimo klausimu.

Atvykę svečiai informavo, kad nuo kitų metų sausio 1 d. yra planuojama pakeisti įstaigos teisinį statusą – ketinama reorganizuoti Marijampolės profesinio rengimo centrą iš biudžetinės įstaigos į viešąją. Kaip numato įstatymų pataisos, viešosiomis įstaigomis turės tapti visos Lietuvoje veikiančios profesinės mokyklos.  Nors šis sprendimas suteiktų šiai mokymo įstaigai daugiau galimybių spręsti apie plėtrą, investuoti į vykdomų studijų kokybę, gauti papildomų pajamų už paslaugas, tačiau reikalaujama peržiūrėti turimų padalinių veiklą ir spręsti veiklos optimizavimo klausimus. Didžiausias nerimas, ar po šių pasikeitimų išliktų MPRC Vilkaviškio skyrius.

V. J. Šalaševičius pasakojo, kad šiuo metu visame MPRC dirba apie 300 darbuotojų, o mokslus kremta apie 1400 mokinių, tokie skaičiai šiam centrui užtikrina 5–6 vietą respublikoje tarp kitų 70-ties tokio tipo mokyklų. MPRC yra 40 pirminio profesinio rengimo licencijuotų programų ir tiek pat suaugusiųjų mokymo programų. Šiuo metu visame centre mokomasi pagal 30 programų. 2016–2017 mokslo metais Vilkaviškio skyriuje mokėsi 185 mokiniai.

Su Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovais: Meru Algirdu Neiberka, jo pavaduotoju Kaziu Kiaulakiu, administracijos direktoriumi Vitu Gavėnu, jo pavaduotoja Daiva Rikliene, Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjeviene bei Juridinio skyriaus vedėja Vilma Kolpakoviene diskutuota, kokios galimybės MPRC Vilkaviškio skyriui toliau vykdyti savo veiklą, kalbėta apie ateities perspektyvas, aptarti reikalingi spręsti teisiniai klausimai.

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.