Vilkaviškyje įsteigti grupinio gyvenimo namai

Sausio 19 d. Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Simona Bikaitė, šio skyriaus vyresnioji specialistė Janina Sabaliauskienė, Didvyžių socialinės globos namų bei Vilkaviškio bendruomenės atstovai kartu su Socialinės apsaugos ir darbo viceministru Eitvydu Bingeliu, Socialinės aprėpties departamento vadove Violeta Toleikiene, Pertvarkos projekto vadovu Gedu Batulevičium, Neįgaliųjų reikalų departamento vadove Asta Kandaravičiene lankėsi Aukštelkės socialinės globos namų grupinio gyvenimo namuose, Kelmėje ir Adakavo socialinės globos namų Neįgaliųjų reabilitacijos padalinyje Tauragėje, kur taip pat netrukus ketinama atidaryti grupinio gyvenimo namus.

2017 metais Lietuvoje įsteigta 11 grupinio gyvenimo namų – Kelmės, Telšių, Kėdainių, Švenčionių, Akmenės rajonų, Kauno miesto savivaldybėse – 62 suaugusiems su negalia ir 10 vaikų su negalia, sudarant jiems sąlygas lankyti dienos užimtumo centrus bendruomenėje. Šių metų pirmoje pusėje veiklą pradės dar 13 grupinio gyvenimo namų. Tokie namai bus įsteigti ir Vilkaviškio rajono savivaldybėje, ruošiantis pertvarkyti Didvyžių socialinės globos namus. Didvyžių socialinės globos namai jau yra nupirkę namą Vilkaviškio mieste, kur bus atkelti savarankiškai galintys gyventi šios įstaigos gyventojai.

Suprasdami, kad pertvarkos ir naujovės visada įneša į visuomenę nerimo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai pakvietė Didvyžių socialinės globos namų ir Vilkaviškio rajono savivaldybės atstovus apsilankyti jau veikiančiuose grupinio gyvenimo namuose. Apsilankymo tikslai – susipažinti su jau įsteigtų grupinio gyvenimo namų veikla, pabendrauti su šių įstaigų vadovais, darbuotojais, paslaugų gavėjais bei pasisemti gerosios patirties steigiant grupinio gyvenimo namus Vilkaviškio rajono savivaldybėje.

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.