Vilkaviškyje įvyko Marijampolės regiono plėtros tarybos 13-asis posėdis

Šiandien Vilkaviškio rajono savivaldybėje vyko Marijampolės regiono plėtros tarybos (toliau – Taryba) 13-asis posėdis.

Rotacijos būdu Tarybos posėdžiai vyksta vis kitoje Marijampolės apskrities savivaldybėje ir šįkart eilė atėjo Vilkaviškio rajonui. Posėdžiui pirmininkavo Tarybos pirmininkas Edgaras Pilypaitis.

Prieš prasidedant posėdžiui sveikinimo žodis buvo suteiktas Vilkaviškio rajono savivaldybės merui Algirdui Neiberkai, kuris pasveikino visus Tarybos narius atvykusius į Vilkaviškį. Prisiminęs išties nelengvą ir daug iššūkių atnešusį karantino laikotarpį, Savivaldybės vadovas kalbėjo, kad jis davė ir naujų žinių, patirčių, kurios bus naudingos ir ateityje. Viena iš jų – nuotoliniai posėdžiai, kai sutaupomos laiko sąnaudos, galima prisijungti iš bet kurios Lietuvos vietos. Tokiu principu karantino laikotarpiu vykdavo ir Marijampolės regiono plėtros tarybos posėdžiai. Savivaldybės vadovas taip pat pakvietė posėdžio dalyvius apsilankyti naujoje Vilkaviškio autobusų stotyje. Pasak A. Neiberkos, šis objektas yra puikus pavyzdys, kaip gali bendradarbiauti savivalda ir verslas.

Posėdyje dalyvavo 14 Tarybos narių bei kiti svečiai. Patvirtinus posėdžio darbotvarkę, pradėti svarstyti klausimai. Jame buvo priimti 4 svarbūs sprendimai, pasveikintas ir apdovanotas iniciatyvų konkurso „Regionai: atradimų žemėlapiai“ Marijampolės regiono nugalėtojas – VšĮ „Gelbėkit vaikus“ Šakių vaikų dienos centras. Apdovanojimą atsiėmė organizacijos bei vaikų dienos centro vadovė Jūratė Arštikaitienė.

Džiugu, posėdyje patvirtinti Vilkaviškio rajono savivaldybei palankūs sprendimai. Tarybos nariai pritarė skirti papildomą finansavimą projekto Nr. 09.1.3-CPVA-R-705-41-0001 „Pilviškių „Santakos“ gimnazijos ikimokyklinio ugdymo pastato modernizavimas“ įgyvendinimui. Taip pat posėdyje pritarta deleguoti Daivą Riklienę, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją, nuolatiniu atstovu į Europos kaimynystės priemonės Lietuvos–Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos Jungtinį programavimo komitetą.

Marijampolės regiono plėtros tarybos posėdis

Tarybos posėdyje taip pat dalyvavo „Kurk Lietuvai“ projektų vadovai Dovilė Sujetaitė, Skaidrilė Grigaitė-Mockevičienė bei Vytautas Vaitiekiūnas, kurie pristatė projektą „Bendru sutarimu link savivaldybių savarankiškumo stiprinimo“ ir jo eigą. Projekto tikslas – parengti konkrečių priemonių savivaldybių savarankiškumo stiprinimui planą. Savivaldybių savarankiškumo stiprinimas bei glaudesnis nei iki šiol centrinės valdžios institucijų ir vietos savivaldos bendradarbiavimas, pasak pranešėjų, leistų tinkamai pasiruošti naujai 2021–2027 m. ES finansavimo perspektyvai, įgyvendinti naujus ir regioninei politikai svarbius strateginius dokumentus, mažinti regioninius skirtumus.

Posėdyje svarstyti ir kiti klausimai, išklausytas Tarybos nario Gintaro Skamaročiaus pranešimas dėl iniciatyvos svarstymo dėl Sūduvos krašto antro savivaldos lygmens ir finansavimo didinimo.

Vilkaviškio savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE