Vilkaviškyje įvyko šiltas ir jaukus padėkos vakaras

Liepos 11 dienos pavakaryje Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija sukvietė mūsų rajono kolektyvų, kurie dalyvavo šimtmečio Lietuvos dainų šventėje „Vardan tos…“, vadovus į „Pegaso“ kavinę. Čia vyko šiltas ir jaukus padėkos vakaras.

Liepos 1–6 dienomis Lietuvos sostinėje nuaidėjo jubiliejinė, dvidešimtoji, Lietuvos dainų šventė „Vardan tos…“. Šešias dienas vykusi šventė pritraukė tūkstantines žiūrovų auditorijas, o koncertai buvo tiesiogiai transliuojami per Lietuvos televiziją. 2018 m. Lietuvos dainų šventė buvo skirta Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Lietuvos valstybės himnas – „Tautiška giesmė“ tapo šventės idėjų pagrindu, visų jos renginių jungtimi.

Įvairiuose renginiuose dalyvavo 12 000 choristų, 8000 šokėjų, 1700 pučiamųjų instrumentų orkestrų muzikantų – iš viso 36 000 dalyvių. Nuoširdus ir pasiaukojamas kolektyvų vadovų darbas ir dalyvių noras dainuoti, groti ir šokti, puoselėti tautos tradicijas stebino bei dovanojo Lietuvai išties nepakartojamų šventinių akimirkų.

Ne veltui Padėkos Vilkaviškio rajono kolektyvų vadovams vakaras prasidėjo peržiūrint nuotraukas ekrane ir prisimenant Šimtmečio dainų šventės akimirkas. Prisiminti išties yra ką. Vilkaviškio rajonui šiųmetėje Lietuvos dainų šventėje atstovavo rekordinė delegacija – daugiau kaip šeši šimtai dalyvių, kurių smagiais šokiais, dainomis, atliekama muzika, tautodailės kūriniais džiaugėsi susirinkę žiūrovai. Mūsų kraštiečiai beveik savaitę gyveno Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje ir įtemptai rengėsi koncertams.

Į dainų šventę išvyko net 20 kolektyvų, o juos lydėjo devyniolika jų vadovų, kuriems ir buvo padėkota. Mero padėkos raštais, už profesionalų darbą rengiant kolektyvą (-us) jubiliejinei Dainų šventei, dalyvavimą auginant tautos pamatines vertybes bei atveriant Vilkaviškio krašto meno atlikėjų kūrybingumo galias ir už solidarumą kuriant Lietuvos Dainų šventės „Vardan tos…“ drobę apdovanoti šie vadovai: Vilija Jakubauskė (Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos merginų liaudiškų šokių grupės „Norija“ vadovė), Daiva Ambrasaitė (Vilkaviškio kultūros centro folkloro ansamblio „Lankupa“ vadovė), Jūratė Drunienė (Vilkaviškio kultūros centro folkloro ansamblio „Sūduviai“ vadovė), Aldona Krapavickienė (Gražiškių folkloro ansamblio „Gražupis“ ir Vištyčio regioninio parko folkloro ansamblio „Šilojai“ vadovė), Gintas Turonis (Vilkaviškio kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Vingis“ vadovas), Laima Venclovienė (Vilkaviškio kultūros centro mišraus kamerinio choro „Uosija“ vadovė), Rita Štrimaitienė (Vilkaviškio kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Svaja“ vadovė), Irena Šunokienė (Vilkaviškio kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Lelija“ ir Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos jaunimo liaudiškų šokių grupės „Žemyna“ vadovė), Saulius Mickevičius (Vilkaviškio moksleivių pučiamųjų instrumentų orkestro vadovas), Arūnas Lekešys (Vilkaviškio muzikos mokyklos dainų ir šokių ansamblio „Siaustinis“ kapelos vadovas), Dalia Balčiūnienė (Vilkaviškio muzikos mokyklos dainų ir šokio ansamblio „Siaustinis“ choro vadovė), Raimonda Kurauskienė (Vilkaviškio muzikos mokyklos kanklių ansamblio vadovė), Daiva Venienė (Vilkaviškio muzikos mokyklos kanklių ansamblio „Sadutė“ vadovė), Rima Gliaubicienė (Kybartų kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Žemyna“ vadovė), Donatas Ziegoraitis (Kybartų kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro „Kybartai“ vadovas), Vilma Gurskienė (Kybartų kultūros centro Virbalio moterų vokalinio ansamblio „Vėjūna“ vadovė), Eglė Šeštakauskienė (Pilviškių „Santakos“ gimnazijos liaudiškų šokių kolektyvo „Santaka“ vadovė), Sonata Jankienė (Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro liaudiškų šokių studijos „Vyželė“ ir Vilkaviškio orkestro choreografinės grupės vadovė), Artūras Pečkaitis (Vilkaviškio muzikos mokyklos ansamblio „Siaustinis“ vadovas).

Mūsų rajono delegacijos atstovai buvo ypač aktyvūs ir pasirodė beveik visuose šventės renginiuose: Folkloro dienoje, skirtoje tradicinei kultūrai, Ansamblių vakare, Šokių dienoje, kurios pagrindas – profesionalių choreografų sukurtos lietuvių papročius, simbolius interpretuojančios šokių kompozicijos. Labai smagu pasidžiaugti tuo, kad viena iš šokių kompozicijų kūrėjų buvo ir mūsų kraštietė Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos merginų liaudiškų šokių grupės „Norija“ vadovė V. Jakubauskė. Šventės programą papildė Liaudies meno paroda, nacionalinio instrumento – kanklių, pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertai ir paradai, profesionaliosios kūrybos renginiai, šventės dalyvių eitynės, kuriuose sėkmingai pasirodė ir mūsų kraštiečiai. Šventę vainikavo Dainų diena, į vieną milžinišką chorą subūrusi 12 tūkst. dainininkų, kurie 21 val. kartu su Lietuvos žmonėmis ir plačiame pasaulyje gyvenančiais tautiečiais giedojo Lietuvos himną.

Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka, sveikindamas kolektyvų vadovus, pasidžiaugė tokia gausia mūsų rajono delegacija, dėkojo už puikius dalyvių pasirodymus ir pripažino, kad, norint paruošti kolektyvus tokiai šventei, vadovams reikia įdėti daug sunkaus darbo ir širdies. Taip pat pasidalijo, koks neapsakomas jausmas aplanko, lankantis tokioje šventėje ir kartu su dalyviais išgyvenant šventines emocijas. „Ačiū jums už jūsų nuoširdų darbą, už tai, kad atstovavote mūsų rajonui tokioje gražioje šventėje ir už tai, kad atiduodate save vardan kolektyvo, vardan Vilkaviškio rajono garsinimo visoje Lietuvoje. Jūs esate mūsų pasididžiavimas,“ – kalbėjo A. Neiberka. Prie sveikinimų ir padėkos žodžių prisidėjo ir Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė, kuri taip pat jau daug metų yra ir dainų švenčių dalyvė.

Savivaldybės vadovas kartu su žmona Aušra ir dukra Aine lankė dalyvius ir šventės metu Vilniuje, domėjosi jų gyvenimo ir maitinimo sąlygomis, kartu dalyvavo Liepos 6-ąją vykusioje šventinėje eisenoje. Laiko aplankyti mūsų rajono delegaciją surado ir Seimo narys Algirdas Butkevičius.

Padėkos vakare kolektyvų vadovai buvo apdovanoti ne tik Mero padėkos raštais ir gėlėmis, bet taip pat jiems buvo įteikti 2018 metų šimtmečio Dainų šventės „Vardan tos…“ kūrėjų medaliai ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus Sauliaus Liausos pasirašyti padėkos raštai. Mero padėkomis padėkota ir delegacijos darbo grupės nariams, kurie pasirūpino, kad mūsų rajono meno mėgėjų kolektyvai būtų saugiai apgyvendinti, pamaitinti, nuvežti.

Akimirkos iš vakaro:

Ieva Šlivinskienė

Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas