Visi Vilkaviškio rajono keliai vedė į mūsų miestą, į Vilkaviškį

Šeštadienį Vilkaviškio miestas pulsavo šventine nuotaika – visame mieste nuo pat ankstyvo ryto šurmuliavo šventė „Mano miestas Lietuvoj įrašytas”. Įtraukiantis įvairiomis veiklomis, smagiausiais koncertais ir meno kolektyvų pasirodymais, viliojantis amatininkų produkcija, drebinantis pučiamųjų instrumentų atliekama muzika pirmą kartą organizuotame respublikiniame orkestrų festivalyje „Vilkaviškio dūdos“, neišsigandęs karts nuo karto atgaivinančiu lietumi – toks Vilkaviškis pasitiko rajono gyventojus bei svečius ir kvietė kartu atšvęsti reikšmingą sukaktį – Vilkaviškio miesto teisėms ir herbui sukako 320 metų!

O švęsti Vilkaviškis moka. Anksti ryte vilkaviškiečius ir miesto svečius pasveikino šventinis bėgimas nuo Paežerių dvaro sodybos iki Vilkaviškio miesto pliažo. Vėliau J. Basanavičiaus aikštėje įvyko iškilmingas šventės atidarymas, kuriame pakeltos vėliavos, sveikinimo žodžius miestelėnams tarė Vilkaviškio seniūnijos seniūnas Remigijus Kurauskas ir LR Seimo narys Kęstutis Smirnovas, šventinius pasirodymus surengė Vilkaviškio moksleivių pučiamųjų instrumentų kolektyvas ir rajono meno mėgėjų kolektyvai. Kaip ir pridera per Jonines, ąžuolo vainiku apdovanotas svarbiausias mūsų rajono Jonas – apjuostas paminklas, skirtas J. Basanavičiui.

Po šventės atidarymo centrinėje miesto aikštėje, lydimi orkestrantų, visi patraukė į Vilkaviškio katedrą, kur dekanas prel. kan. Vytautas Gustaitis laikė Šv. Mišias už miesto gyventojus ir svečius.

Perpiet šventinis šurmulys persikėlė į Vilkaviškio kultūros centro prieigas – paupyje įsitaisė „Bendrakiemis“: įvairiomis veiklomis, skirtomis tiek mažiems, tiek dideliems viliojo „Jaunimo sodas“, „Vaikų kiemas“, „Sveitkatkiemis“, buvo demonstruojami amatai, veikė Vilkaviškio rajono įstaigų, įmonių, organizacijų interaktyvūs kiemeliai, buvo organizuojami stalo ir sportiniai žaidimai. Skaniausia produkcija, gražiausiais papuošalais, įvairiausiais gaminiais džiugino visą dieną veikianti amatininkų mugė.

Kelis kartus šventinės dienos metu buvo organizuota teatralizuota ekskursija „Pirmyn į praeitį“, kurią vedė istorikas Antanas Žilinskas. Lydimi Irenos Šunokienės vadovaujamo kolektyvo „Lelija“ šokėjų pasirodymų, ekskursijos dalyviai susipažino su senuoju Vilkaviškiu, aplankė istorinius pastatus, keliavo senaisiais mūsų protėvių takais, bandė įsivaizduoti tuometinį jų gyvenimą Vilkaviškyje.

Kol tėveliai klaidžiojo senaisiais Vilkaviškio takais, užimti buvo ir mažieji šventės dalyviai. Jiems programą surengė aktorių trupė „Teatriukas“. Didelio susidomėjimo sulaukė Valstybės sienos apsaugos tarnybos kinologų pasirodymas. Keturkojus darbuotojus atsivežė ir Lietuvos Respublikos muitinės atstovai. Jie demonstravo, kaip dirba tarnybiniai šunys, kvietė susipažinti su muitinės veikla. Įdomų pasirodymą surengė ir Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda.

Paupyje, prie kultūros centro, vyko dainos ir poezijos popietė. Čia pasirodė dainuojamosios poezijos atlikėjai, abejingų nepaliekantį pasirodymą surengė kviestiniai svečiai – Jokūbas ir Saulius Bareikiai.

Miestui minint neeilinę datą, pirmą kartą rajone vyko respublikinis orkestrų festivalis „Vilkaviškio dūdos“. Rajono gyventojai ir svečiai turėjo galimybę grožėtis geriausių šalies orkestrų koncertine programa ir išgirsti vienu metu grojančius beveik tris šimtus orkestrantų.

Iškilmingas festivalio atidarymas įvyko J. Basanavičiaus aikštėje – čia iš skirtingų Vilkaviškio vietų į miesto širdį atžygiavo grojantys orkestrai. Atlikę įspūdingą bendrą programą, orkestrantai pakvietė miestelėnus ir svečius į paradą miesto gatvėmis ir drebindami Vilkaviškį bei visus kviesdami švęsti susirinko prie pagrindinės scenos, kur vyko pagrindiniai festivalio pasirodymai.

Festivalyje pasirodė geriausi šalyje pučiamieji orkestrai: Lietuvos kariuomenės (vad. E. Ališauskas), Lietuvos karinių oro pajėgų (vad. R. Kukulskis), Kybartų kultūros centro „Kybartus“ (vad. Donatas Ziegoraitis), Šilagalio kultūros centro „Sklepučini“ (vad. V. Vapsva), kaimynus iš Šakių kultūros centro (vad. E. Martinaitis ir U. Arcabas). Be abejo, pažįstamais bei naujais kūriniais vilkaviškiečius džiugino ir Vilkaviškio moksleivių orkestras (vad. S. Mickevičius) su choreografine grupe (vad. Sonata Jankienė). Tarp orkestrų pasirodymų koncertines programas atliko solistai Emilija Finagėjevaitė bei Marius Kijauskas.

Vakaro koncerto metu sveikinimo žodį Vilkaviškio rajono gyventojams ir miesto svečiams tarė Savivaldybės vadovas Algirdas Neiberka. Jis sveikino visus sulaukus gražios, prasmingos Vilkaviškio miesto šventės, kuri šiemet sutampa su įsimintina ir reikšminga visiems vilkaviškiečiams data.

„Noriu pasidžiaugti, kad šiandien turime išgražėjusį miestą, stiprias ir veiklias bendruomenes, Vilkaviškio rajono vardą Lietuvoje ir pasaulyje garsinančių žemiečių, puikų, aktyvų jaunimą, veržlius ir idėjų kupinus meno kolektyvus, ryžtingus sportininkus. Tik jūsų visų, mieli vilkaviškiečiai, kasdieniais darbais, prasminga veikla, puikiais laimėjimais, svetingumu, darbštumu galime iš tiesų didžiuotis, jie yra visa ko pradžia ir prasmė,“ – pasveikinęs atvykusius svečius, savo kraštiečiais didžiavosi Savivaldybės meras.

Malonu buvo matyti į šventę ne pirmą kartą atvykusius ir naujus svečius: gerbiamą NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje vadą Jakobą Sogardą Larseną, delegacijas iš Lenkijos, kaimyninių Gurjevsko, Nesterovo rajonų.

Pakilią nuotaiką tęsė šventiniai koncertai: pasirodymą atliko garsiausias jaunosios kartos tenoras Merūnas Vitulskis, nuotaikingais ritmais ir puikia nuotaika visus išjudino muzikos grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, aukštyn į dangų kilo šimtai rankų, kai scenoje pasirodė „G&G Sindikato“ nariai.

Šventinę dieną vainikavo dangų nušvietę fejerverkai.

Šventinės akimirkos (daugiau jų rasite čia):

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X