20-ąją karantino dieną šalyje 2104, Sūduvos regione – 94 nauji COVID-19 atvejai

Šiandieną gyvename jau 20-ąją antrojo karantino šalyje dieną. Tiesa, naujų atvejų skaičius, panašu, išlieka aukštas. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) praneša apie 2104 naujus COVID-19 atvejus Lietuvoje fiksuotus per praėjusią parą. Sūduvos regione jų – 94, daugiausiai Marijampolės, mažiausiai – Kalvarijos savivaldybėje. Neramina ir pranešimai apie situaciją įstaigose, kuriose vis dar „liepsnoja“ užkrato židiniai.

NVSC duomenimis daugiausiai praėjusią parą naujų koronavirusinės infekcijos atvejų Sūduvoje fiksuota Marijampolėje – 39, tuo tarpu Vilkaviškio rajone pranešama apie 23, Šakių – apie 21 naują COVID-19 ligos atvejį. Kazlų Rūdos savivaldybėje per praėjusią parą nustatyta 10 ligos atvejų, o Kalvarijoje – vos 1.

Šiandieną vykusios spaudos konferencijos iš LR sveikatos apsaugos ministerijos metu NVSC atstovė Greta Gargasienė atkreipė dėmesį, kad šiuo metu visoje šalyje yra registruota apie 850 protrūkių. „Kalbant apie aktualiausius praėjusią parą protrūkius reikia akcentuoti Kudirkos Naumiesčio parapijos socialinio pagalbos centro globos namus, kur iš viso yra užregistruota 17 infekcijos atvejų. Taip pat turime aktyvius protrūkius Marijampolės pataisos namuose, Marijampolės pataisos namų Kybartų sektoriuje, čia patvirtinta po 22 koronaviruso atvejus,“ – sakė NVSC specialistė.

Apie naują ligos židinį gydymo įstaigos viduje pranešė ir Marijampolės ligoninės atstovai. „Pastarosiomis dienomis užsiplieskė COVID-19 židinys mūsų ligoninės Psichikos ligų skyriuje. Lapkričio 21 d. sukarščiavo anksčiau stacionarizuotas pacientas. Buvo pradėti tirti visi darbuotojai bei pacientai ir šiandien turime tyrimo rezultatus – užsikrėtę dar 4 pacientai ir 1 gydytojas,“ – rašoma Marijampolės ligoninės facebook paskyroje. Dėl susiklosčiusios situacijos psichiatrijos skyriuje, ten nutrauktas planinis paslaugų teikimas, paliekant tik skubią psichiatrinę pagalbą.

Vakar Marijampolės ligoninėje buvo atlikti 77 COVID-19 tyrimai, o šio ryto duomenimis, iš gautų 64 atsakymų, 8 – teigiame. Serga dar 3 darbuotojai ir 5 pacientai. Su naujais atvejais Marijampolės ligoninėje serga jau 22 darbuotojai, o 27 – saviizoliacijoje.

Apie naujus atvejus šiandieną pranešta ir Kazlų Rūdos ligoninėje. „Šiandien Kazlų Rūdos ligoninėje besigydantiems 19-kai pacientų diagnozuotas Covid-19. Įstaigoje imtasi visų būtinų priemonių, izoliuojantis nuo išorinių srautų ir atliekant dezinfekcijas. Ištestuoti visi medikai. Nustatytas ir apribotas atvejis, dėl kurio virusas galėjo pasklisti įstaigoje,“ – pranešė Kazlų Rūdos savivaldybės meras Mantas Varaška.

 

 Ugnė Stanaitė

 Sūduvos gidas

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE