6 patarimai, kurie padės sukurti jaukią svetainės aplinką

Svetainė yra ta namų erdvė, kurioje priimame svečius ar susiburiame su namiškiais, todėl norisi, kad šios patalpos interjeras būtų kuo jaukesnis, o bendra atmosfera – malonesnė. Tokia užduotis tikrai nėra sunkiai įgyvendinama: dažniausiai užtenka atlikti vos kelis pakeitimus, jog galėtume pastebėti akivaizdžius pokyčius. Jei būtent apie juos svajojate savo namuose, siūlome išbandyti žemiau išvardintas idėjas.

Nestatykite baldų svetainės kampuose

Nors gali pasirodyti, jog tokia idėja padės sukurti didesnės erdvės įspūdį, tačiau vardan tokio tikslo teks paaukoti patalpos jaukumą. Jei tik įmanoma, daugelį baldų (ypač – pritaikytų sėdėjimui), reikėtų atstumti link patalpos centro. Tuomet sukursite tokią atmosferą, kuri kvies pokalbiui – tikriausiai būtent to iš savo svetainės tikisi daugelis iš mūsų.

Nevenkite drąsesnių spalvų

Sodrių ir gilių spalvų naudojimas yra efektyvus būdas sukurti šilumos įspūdį. Galite naudoti tamsiai mėlyną, anglies juodą spalvas ar išbandyti degintų apelsinų, garstyčių geltonus ar sodriai raudonus atspalvius. Jaukumą taip pat kuria medienos ar kiti žemiški tonai. Žinoma, jei svetainė yra pakankamai nedidelė, su tamsesniais atspalviais reikėtų elgtis atsargiai, tačiau bent apie kelias tokias detales iš tiesų verta pagalvoti.

Papuoškite kambarį papildomomis detalėmis

Aksesuarai bet kuriai patalpai suteikia jaukumo – vos kelios detalės gali sukurti malonesnę atmosferą ir parodyti, kad šiame kambaryje iš tiesų yra gyvenama. Tiesa, tai nereiškia, jog visus turimus suvenyrus turėtumėte iškelti ant pjedestalo. Tačiau jeigu ant spintelių atsiras žavingai atrodantys patefonai (dar geriau, jei jie iš tiesų būtų naudojami), o ant palangių padėsite kelis žaliuojančius augalus, pokyčiai tikrai bus akivaizdūs.

Pasirinkite tinkamus langų uždangalus

Labai svarbu, kad pasirinkti langų uždangalai netrukdytų šviesiai pasiekti Jūsų svetainės – tuomet ji bus ir šviesesnė, ir jaukesnė. Tačiau tuo pačiu jie turėtų atlikti pagrindinę savo funkciją ir pernelyg neapkrauti kambario erdvės. Visas šias sąlygas puikiai atitinka roletai – jie lengvai įsilieja į bendrą patalpos interjerą ir yra labai paprastai valdomi. Be to, turėsite galimybę rinktis iš skirtingų dizainų – gausus jų pasirinkimas pateikiamas Pigu.lt el. parduotuvėje.

Suderinkite skirtingas kambario paskirtis

Pastaruoju metu svetainės vis dažniau yra sujungiamos su virtuve, o pandemijos metais šią erdvę daugelis pritaikė ir poilsiui ar darbui, tad išsaugoti jaukumą tapo dar sudėtingiau. Norėdami jį susigrąžinti, turėtumėte pagalvoti apie pertvaras, atskiriančias skirtingas svetainės zonas: tam galite pasitelkti lentynas, didesnius baldus ar netgi augalus.

Šiuo atveju bus svarbūs ir asmeniniai įpročiai. Pavyzdžiui, jei vieniems namiškiams tenka darbuotis, o kiti nori laiką leisti prie kompiuterio ar televizoriaus, reikėtų pasistengti neskleisti triukšmo ir įsigyti kokybiškas ausines. Naujausi belaidžiai modeliai veikia Bluetooth ryšiu, tad juos galėsite sujungti su įvairiausiais prietaisais ir nevaržomai vaikščioti po kambarį. Spauskite čia, jei norite iš arčiau su jomis susipažinti.

Pasitelkite namų kvapus

Kartais net nepagalvojame, kokią įtaką bendrai atmosferai daro kvapas – pasitelkdami juos, svetainėje taip pat galime plėtoti jaukią atmosferą. Pavyzdžiui, šaltiems rudens ir žiemos vakarams puikiai tinka sodrūs ir šilti aromatai, kuriuose neretai naudojama bergamotė, smilkalai ar gintaras. Jie susilieja su kraštovaizdžiu ir tarsi kviečia jaukiai praleisti vakarą įsisupus į šiltą pledą.

Pritaikę šiuos patarimus savo namuose, svetainėje išplėtosite jaukumu ir šiluma alsuojančią aplinką, kurioje bus malonu leisti laiką patiems ar priimti į svečius užsukusius bičiulius. Tačiau prisiminkite, jog svarbiausias šiuo atveju yra asmeninis Jūsų komfortas – šiam aspektui priimant sprendimus reikėtų skirti daugiausiai dėmesio.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE