Marijampolės savivaldybėje – sprendimai pėsčiųjų saugumui

Kiekvieną mėnesį Marijampolės savivaldybės Eismo saugumo komisija iš gyventojų sulaukia įvairaus pobūdžio prašymų, tokių kaip: įrengti greičio mažinimo kalnelius, įrengti atitinkamus kelio ženklus, riboti greitį, sužymėti automobilių stovėjimo vietas ir dar daug kitų. Įvertinus prašymus, kiekvieną mėnesį yra priimami gyventojų gyvenimo kokybę ir saugumą lemiantys sprendimai.

Visgi vieni iš svarbiausių – pėsčiųjų perėjų įrengimas ir atnaujinimas, jų apšvietimas, gyventojų saugumo užtikrinimas žengiant į važiuojamąją kelio dalį. Šiuo tikslu Marijampolėje 2019 m. buvo įrengtos šešios naujos pėsčiųjų perėjos: Draugystės–Beržų, Maironio–Aušros, Šaulių–R. Juknevičiaus, Palangos–Slėnio, Jaunimo–Draugystės gatvių sankryžose bei Rasos g. ties vaikų lopšeliu–darželiu „Rasa“. Mieste taip pat buvo įrengtos keturios pėsčiųjų saugumo salelės Sporto-Kauno, Jaunimo–Draugystės, Aušros–Maironio gatvių sankryžose ir Mokolų g. ties Uosupio g. Pėsčiųjų šviesoforas ir reguliuojamas kryptinis perėjos apšvietimas įrengtas R. Juknevičiaus g. ties Marijampolės „Sūduvos“ gimnazija.

Tinkamas perėjų apšvietimas neabejotinai pagerina matomumą, todėl Marijampolės mieste per pastaruosius keletą metų net 31-oje pėsčiųjų perėjoje buvo įrengtas specialus perėjų kryptinis apšvietimas. Šviesos srautas sukoncentruojamas siaurame ruože,taip padidinant pėsčiųjų saugumą perėjose naktį, temstant ir kai matomumas yra itin prastas. Kryptinis pėsčiųjų perėjų apšvietimas ne tik didina eismo dalyvių saugumą, bet ir dėka LED šviestuvų taupo elektros energiją bei sumažina šviesos taršą.

„2019 metais taip pat buvo baigtas rengti Darnaus judumo Marijampolės mieste planas, kuris kaip strateginis dokumentas leis planuoti ekonomiškai pagrįstus, miestui naudingiausius sprendinius, atsižvelgiant į subalansuotos plėtros ir ekologiškumo kriterijus. Darnaus judumo vizija 2030 metams – „Marijampolė – modernus, aktyvus, žalias ir aplinkai draugiškas miestas, kuriame paprasta ir saugu judėti visiems“. Įgyvendinant šį planą planuojama įrengti eismo saugą užtikrinančias priemones pėsčiųjų perėjose: 27 saugumo saleles, rekonstruojant 63 pėsčiųjų perėjas įrengti kryptinį apšvietimą, rekonstruoti ir pritaikyti 22 pėsčiųjų perėjas žmonėms su judėjimo negalia“, – apie planus kalba Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE