Afrikinis kiaulių maras regione – užkratas aptiktas Kajackaraisčio miške

Kazlų Rūdos savivaldybės administracija gavo pranešimą iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės departamento apie afrikinio kiaulių maro (toliau – AKM) atvejį Kauno medžiotojų klubo „Šališkės” medžioklės plotuose Kajackaraisčio miške, Kazlų Rūdos sen. Kazlų Rūdos savivaldybėje. AKM nustatytas sumedžiotam 1 metų šernui. Tai pirmasis šios ligos atvejis Kazlų Rūdos savivaldybėje.

Vadovaujantis 2019-07-26 Komisijos įgyvendinimo sprendimu, kuriuo iš dalies keičiamas įgyvendinimo sprendimas 2014/709/ES dėl gyvūnų sveikatos kontrolės priemonių, susijusių su AKM tam tikrose valstybėse narėse, paskelbta, kad Kazlų Rūdos savivaldybės teritorija patvirtinta AKM PART III zona, kur pagal minėto sprendimo nuostatas ši teritorija laikoma afrikiniu kiaulių maru užkrėsta zona, todėl visi kiaulių laikytojai privalo užtikrinti kiaulių ūkių biosaugos reikalavimų vykdymą.

Raginame gyventojus neesant būtinumo, nesilankyti užkrėstose teritorijose, o jose apsilankius laikytis asmens higienos ir biosaugos reikalavimų, išeinant iš užkrėstų teritorijų dezinfekuoti avalynę.

Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE