Alytiškiai dovanojo šimtus namų paukščiams

Šalia Didžiosios Dailidės ežerėlio penktadienio popietę rinkosi inkilais nešini alytiškiai – čia vyko inkilų kėlimo akcija. Šimtai inkilų įsikūrė rekreacinėse Dailidžių ežerėlių ir Dainų slėnio zonose.

„Labai smagu, kad tiek daug įstaigų, organizacijų, gyventojų atsiliepė į kvietimą ir šiandien atvyko dovanoti paukšteliams namus. Tikiu, kad kiekvienam bus įdomu po kurio laiko atvykti pasižiūrėti, ar jūsų gamintame inkilėlyje apsigyveno paukšteliai“, – dėkodama atvykusiems sakė Alytaus miesto mero pavaduotoja Valė Gibienė. Kada paukšteliai turėtų įsikurti inkiluose bei kaip tinkamai pakabinti inkilą susirinkusiems papasakojo Žuvinto biosferos rezervato ekologas Regimantas Vabuolas.

Pasak jo, dabar pats laikas grįžtantiems paukščiams paruošti jaukius namus – iškelti inkilus. Svarbu, kad jie būtų stabiliai pritvirtinti ir kad sparnuočiai iš savo namų matytų saulę. Keliant inkilus reikia pagalvoti, ar tokioje vietoje galėtų būti natūrali drevė, ar paukščiams tinka medžio laja, ar inkilą laikantis medis nesvyruoja nuo mažiausio vėjelio.

Keturiasdešimties paukščių dieną simboliškai 40 inkilų pakabino Alytaus mokyklos, tiek pat – ir Profesinio rengimo centras. Taip pat prie akcijos prisijungė ir inkilėlius kabino Alytaus miškų urėdija, Alytaus pataisos namai, Alytaus miesto savivaldybės Miesto ūkio skyrius, kitos organizacijos ir gyventojai.

Nuo seno kovo dešimtąją Lietuvoje švenčiamos paukščių sugrįžtuvės. Ši diena pavadinta 40 paukščių diena, nes manoma, kad maždaug tiek jų rūšių išskrenda žiemoti į svečias šalis ir pavasarį grįžta į gimtinę. Šiandien jau yra sugrįžę dešimtys sparnuočių rūšių. Į inkilų akciją atvykę alytiškiai pastebėjo ir į Alytų sugrįžusius paukščius – į Dailidės ežerėlį užsukusias gulbes.

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE