Aš priskinsiu obuolėlių raudonų raudonų

Jau svyra sunkios šakos, obuoliais viliodamos,
ir kvepia žilas sodas vakaro vėsa.
Ruduo mums dovanoja dovanas. Ruduo iš mūsų sodo
mums seka pasakas vaikystės pamirštas…

Mielieji,
nesuspėjome pajusti, kaip ir vėl apsisuko metų ratas: saulės ir vėjo nugairinta vasara išėjo palikusi mums ne tik vėjo draskomas šakas, kasdien kiaurai merkiantį lietų, bet ir pilnus sodus raudonšonių obuolių. Kas juos surinks, jei ne tu? Tad spalio 13 dieną 15 val. kviečiame visus į Navickų sodyboje ,,Vyšnialaukis“ vyksiančią popietę ,,Aš priskinsiu obuolėlių raudonų raudonų…“. 
Kol išvirs obuolienė, kurią vėliau visi skanausime užsikąsdami tikrų šeimininkių tikrais lietuviškais sūriais, kartu su Marijampolės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Žolynukai“ dalyviais bei jų vadovėmis Dalia Venckiene ir Vita Gvazdaitiene vaikščiosime po didžiulį sodą obuoliaudami ir dainuodami Suvalkijos (Sūduvos) regiono dainas. Vėliau savo žinias pasitikrinsime viktorinoje apie obuolį – tobulumo bei valdžios, seksualumo, meilės, nuodėmės simbolį, ne vieną tūkstantį metų mylimą, gerbiamą ir saldų vaisių, vertą nuodėmės. Na, o šventėje ypač laukiamos šeimos su savo vaikučiais, kuriems paruošėme edukacinę programą ,,Medis ir žmogus“: mažieji renginio svečiai ir jų tėveliai ne tik išgirs lietuvių liaudies tradicijomis bei tautosaka parengtus pasakojimus apie mūsų protėvių garbintus medžius, bet ir visais penkiais pojūčiais pajus lietuviškų medžių paslaptis bei galią.
Šildydamiesi karšta arbata, ragaudami obuolių pyragus kalbėsimės kalbėsimės… Apie ką? Paslaptis… Argi viską čia išpasakosi? Ateikite ir širdimi pajuskite tą užburiantį obuolių bamsėjimą…

Tad iki pasimatymo Vyšnialaukyje!
Popietės organizatoriai
sodybos ,,Vyšnialaukis“ šeimininkai Navickai

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas