Asociacijos „Naumiestiečių sambūris“ pirmininkas Mindaugas Kantautas: „Tas beatodairiškas noras viską pjauti ir naikinti nugalėjo“

Naujienų portalas „Sūduvos gidas“ sulaukė rūpesčio kupino laiško iš asociacijos „Naumiestiečių sambūris“ pirmininko Mindaugo Kantauto. Skubame pasidalinti jo laiško tekstu ir pridėtomis fotografijomis:

medžiai kudirkos naumiestis

„Lakštingalos prie Širvintos jau nečiulbės… Taip rašo savo paskyroje Bulvės muziejaus įkūrėjas Jonas Valaitis. Tikra tiesa ir ne tik lakštingalos..

Širvintos, Šešupės pakrantės makabriškai išpjautos medžių vegetacijos ir paukščių perėjimo laikotarpiu. Visa tai Lietuvai einant „žaliuoju kursu“. Panašu jeigu taip toliau tai beliks tik sėdėti ant dėl išpjautų medžių slenkančio Gedimino kalno šlaito ir stebėti plynus laukus.

Formaliai su leidimais (juk nesunku SAU išsirašyti) pasieniečių prašymu, juk gal kokia šakelė užstos pasieniečiams stebėti lapių migraciją iš Lietuvos į Rusiją, nes ties Kudirkos Naumiesčiu per 10-20 metų berods tik 2-3 sienos pažeidimai bebuvo. Tas beatodairiškas noras viską pjauti ir naikinti nugalėjo, juk ir žiema dabar šalta buvo, tai gal ir kitai žiemai malkų reikės. Pjaunama lengva ranka, bet pasodinti medžių ranka nekyla, tad, kad ir bendruomenei to noro nekiltų, išpjautos ir bendruomenės pasodintos jaunos pušaitės ir akacijos…

Jeigu jau taip reikėjo išpjauti, galima juk buvo tai padaryti ir žiemos laikotarpiu… Blogiausia kad dalis medžių suversti į vandenį ir panašu kad „pasimalkavus“ likusios nereikalingos šakos bus eilinį kartą paliktos pūti“.

Sūduvos gidas

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE