„Aukso paukštę“ pagavusio mėgėjų teatro vadovė Vaida Brazaitienė: „Pandeminiai, metai buvo ypatingai darbingi ir sėkmingi“

„Aukso paukštės“ apdovanojimu kasmet pagerbiami geriausi mėgėjų meno kolektyvai ir tai yra pats aukščiausias ir geidžiamiausias mėgėjų kolektyvų įvertinimas Lietuvoje. Štai, šiais metais „Aukso paukštė“ nutūpė Šakių krašte, kur juo džiaugiasi Lekėčių mokyklos-daugiafunkcinio centro mėgėjų teatro kolektyvas ir vadovė bei įkūrėja Vaida Brazaitienė.

Nuo 1997-ųjų žiūrovus džiuginantis Lekėčių mokyklos-daugiafunkcinio centro mėgėjų teatras jau skaičiuoja 25-uosius kūrybinio darbo metus, per kuriuos buvo sukurti 24 spektakliai suaugusiesiems, 9 – vaikams, parengta 15 humoristinių programų teatre. Per veiklos metus teatro veikloje dalyvavo 38 aktoriai, o šiuo metu savo vaidyba žiūrovus džiugina 10 aktorių. Teatro aktoriai per 25-erius metus suvaidino 415 spektaklių ir sukūrė 282 vaidmenis.

„Aukso paukštės“ apdovanojimas meno kolektyvams yra teikiamas už aktyvią veiklą praėjusiais metais: parengtas naujas programas, dalyvavimą svarbiuose renginiuose ir konkursuose, pelnytus prizus, festivalių, konkursų inicijavimą. Tiesa, nors praėję, 2020-ieji metai, sukaustyti pandemijos, ir buvo kitokie, V. Brazaitienė džiaugėsi, kad jos vadovaujamas teatro kolektyvas nesėdėjo rankų sudėję. Teatro vadovė portalo „Sūduvos gidas“ skaitytojams sutiko papasakoti apie metus, atnešusius į jos ir mėgėjų teatro kolektyvo rankas „Aukso paukštę“.

Ar tai pirmasis „Aukso paukštės“ apdovanojimas skirtas Jūsų teatro kolektyvui?

Taip, nes šis apdovanojimas gali būti skiriamas kolektyvui tik vieną kartą per visą gyvavimą. Buvome jau kartą, 2008-aisiais metais, vieni iš trijų Lietuvos teatrų nominuoti „Aukso paukštei“, bet tada dar negavome, na, o antras kartas nemelavo.

2020-ieji metai kultūrai, kaip ir kitoms sritims, buvo kiek kitokie. Kokie jie buvo Lekėčių mokyklos-daugiafunkcio centro mėgėjų teatrui?

Kaip bebūtų keista, bet mūsų kolektyvui šie, pandeminiai, metai buvo ypatingai darbingi ir sėkmingi. Tai įrodo ir aukščiausias meno mėgėjų kolektyvo įvertinimas „Aukso paukštė“, kurį pelnėme už tokiu sunkiu metu statytą ir sudėtingomis sąlygomis repetuotą K. Binkio spektaklį „Tamošius Bekepuris“, kurį regioninių „Atspindžių“ konkurso komisijos vertinimui turėjome pateikti tik filmuotu įrašu – gyvai konkursas neįvyko. Kaip nukenčia spektaklio kokybė ir paveikumas, kuris rodomas įraše, visi supranta, kas nors kiek susijęs su teatro menu. Tad virtualios peržiūros sėkmė buvo itin maloni.

O dar 2020 metais Lekėčiai buvome Mažoji Lietuvos Kultūros sostinė, tad turėti pandeminę privilegiją „nieko neveikti“ tikrai negalėjome, atvirkščiai – tarpe karantinų renginiai ir pasirodymai vijo vienas kitą, kad spėtume įgyvendinti visą numatytą Mažosios Kultūros sostinės programą.

Galbūt atradote būdų, kaip žiūrovus džiuginti ir karantino metu? Ką teatro kolektyvas veikė tuo metu, kai susitikti ir žiūrovams vaidinti negalėjo?

Pasirodymų nerengėme, žinoma neskaitant gražių sveikinimų ar prisiminimų nuotraukų pasidalinimų socialiniuose tinkluose, vis primenant žiūrovams apie save.

Karantino metu repetavome nuotoliniu būdu, socialinių tinklų pagalba, rengėmės būsimiems pasirodymams.

Ką teatro kolektyvui reiškia „Aukso paukštės“ apdovanojimas?

Žinoma, pirmiausia tai didelis džiaugsmas, nes būti pripažintais geriausiais iš visų Lietuvos kaimų bei miestelių mėgėjų teatrų, kur konkurencija tikrai labai didelė, (priskaičiuojama per 1000 teatrų kolektyvų, neskaitant miestų, iš kurių renkamas irgi tik vienas teatras), tikrai solidus pasiekimas. Aišku tai pasiekta tikrai tik per didelį, nuoseklų kūrybinį darbą, tradicinį dalyvavimą respublikinių Dainų švenčių teatro dienose ir daugelio respublikinių konkursų laimėjimą, jau penkis kartus esame tapę respublikinių „Atspindžių“ laureatais.

Kartu šis įvertinimas mums yra ir didelė atsakomybė, aukšti pasiekimai visada įpareigoja, liaudiškai tariant, pakelta kartelė, kurią nuleisti jau nelabai norėtųsi.

Kokie Jūsų ir viso kolektyvo kūrybiniai planai šiems, 2021-iesiems, metams?

2021-ieji taip pat žada būti labai intensyvūs, žinoma priklauso nuo pandeminės situacijos, bet šių metų vasarą laukia labai graži šventė – Lekėčiams 515 metų, tad kūrybines idėjas jau plėtojame, taip pat ir mūsų tradicinis „Mėlynių festivalis“ kurį tikimės galėsime suorganizuoti.

Na, ir žinoma jau turime daugybę kvietimų gastrolėms, pasirodyti su „auksiniu“ spektakliu „Tamošius Bekepuris“.

 

Ugnė Stanaitė

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE