Bartininkų bažnyčia jau laukia lankytojų

Bartininkų bažnyčia / Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos nuotr.
Po neatidėliotinų avarinės grėsmės ir konservavimo darbų, kuriuos finansavo Kultūros paveldo departamentas, Vilkaviškio rajono savivaldybė bei parapijos klebonas, prisidėjo ir daug geros valios žmonių, Bartininkų akmens mūro dvibokštė bažnyčia, statyta dar 1790 m., susigrąžino savo stilingą išvaizdą ir vėl kviečia ją aplankyti.
Šia sakrale erdve ir toliau dalinasi parapijos tikintieji, švęsdami šventų mišių liturgiją, bei kultūros žmonės, organizuodami aukšto lygio meninius pasirodymus. Dabar jau nebaisu ne tik prieiti prie bažnyčios iš išorės, tačiau ir įeiti į jos vidų. Nėra baimės, kad nuo mūro krintantys akmenys gali sužaloti.
Čia atvykę lankytojai laiptais gali pakilti ir į vieną iš bokštų. Nuo viršaus atsiveria įspūdingi apylinkių vaizdai, o pritvirtinta prie sienos memorialinė lenta informuoja, kad šioje bažnyčioje buvo pakrikštytas ir tautinio judėjimo veikėjas ir ideologas, mokslininkas, gydytojas, 1918 m. vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signataras, Lietuvos universiteto garbės narys, profesorius Jonas Basanavičius.
Kol vasara tęsiasi, kviečiame dalyvauti šios Šv. Petro ir Povilo titulą turinčios bažnyčios renginiuose. Tai kartu ir galimybė aplankyti kitus netoliese esančius kultūros paveldo objektus.

 

Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos inf. 

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE